Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 29. prosince
Stíny 29. prosince PDF Tisk Email
Čtvrtek, 29 Prosinec 2022 09:44

Policisté hledají řidiče osobního vozidla

Třebíčští kriminalisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci v rámci prověřování tragické dopravní nehody, ke které došlo u obce Kožichovice. Potřebují, aby se přihlásil řidič osobního vozidla, který místem krátce před dopravní nehodou projížděl a mohl by tak poskytnout důležité informace k okolnostem, které nehodě přecházely. V úterý 27. prosince došlo před tři čtvrtě na šest ráno ke střetu autobusu se dvěma chodci, přičemž jeden z mužů těžkým zraněním na místě nehody podlehl. Tragickou dopravní nehodu prověřují kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování. Na základě šetření zjistili, že před dopravní nehodou projíždělo po silnici osobní vozidlo a kriminalisté by potřebovali svědectví jeho osádky. Jednalo se o bílé vozidlo v provedení kombi zřejmě značky Škoda Fabia, které mělo firemní označení (pravděpodobně společnosti v regionu). Řidič tohoto automobilu jel v době kolem 5:38 hodin po silnici druhé třídy číslo 351 ve směru od Kožichovic. Cestou předjel autobus, následně míjel i chodce a dále pokračoval v jízdě směrem na Třebenice.

Pro prověřování veškerých okolností, které tragické dopravní nehodě předcházely, je podstatné svědectví osádky osobního vozidla. Žádáme řidiče tohoto vozidla, případně spolujedoucí, kteří v něm cestovali, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

 

Napadení

Policisté šetří napadení, ke kterému došlo v Náměšti nad Oslavou na ulici Nádražní. Oznámení přijali v pondělí 26. prosince po jedenácté hodině dopoledne a vyjeli na místo. Policisté provedli šetření a zjistili, že došlo ke konfliktu mezi dvěma opilými muži. U čtyřiačtyřicetiletého muže policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu necelé dvě promile alkoholu. Druhý, čtyřicetiletý, muž se choval agresivně, odmítal spolupracovat a uposlechnout pokyny, byl vulgární, útočný a snažil se odejít. Policisté muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu necelé tři a půl promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ policisté šetří pro podezření ze spáchání přestupků proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku.

Byla opilá

V pondělí 26. prosince byli policisté před půlnocí přivoláni do obce na Moravskobudějovicku, kde se u domu nacházela opilá žena, která se snažila dostat dovnitř. Po příjezdu ji policisté nalezli ležet na pozemku u domu. U třicetileté ženy provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu bezmála dvě a půl promile alkoholu. Opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Úterý, 03 Leden 2023 11:31