Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Distributorka drog skončila za mřížemi
Distributorka drog skončila za mřížemi PDF Tisk Email
Úterý, 08 Listopad 2022 00:00

Kriminalisté třebíčského územního odboru dopadli ženu, která distribuovala pervitin. Zájemcům poskytla několik desítek gramů drogy a trestné činnosti se dopouštěla, i když je ve zkušební době podmíněného odsouzení. Podezřelou ženu kriminalisté zadrželi, je obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Žena je stíhána vazebně a hrozí jí až desetiletý trest odnětí svobody.

 

Podezřelou ženu kriminalisté dopadli tento týden v Třebíči. V úterý 1. listopadu se sešla v dopoledních hodinách na ulici Znojemská s mužem, který si od ní pervitin koupil. Kriminalisté zakročili a ženu zadrželi. Odvezli ji na oddělení policie, kde skončil i její odběratel. Muž právě nakoupený pervitin vydal a kriminalisté krystalickou látku zajistili. Zadržená žena byla umístěna do policejní cely.

 

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání jednatřicetileté ženy z Třebíčska. „Zadržená žena byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl mjr. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněná žena byla v minulosti již opakovaně odsouzena za drogovou trestnou činnost. Naposledy byla potrestána podmíněným trestem odnětí svobody se zkušební dobou až do druhé poloviny roku 2024. Přesto to pro ni nebylo dostatečným ponaučením a v drogové trestné činnosti pokračovala. Sama je uživatelkou drog. Žena je obviněna z toho, že v období přibližně od začátku roku distribuovala dalším lidem pervitin. Drogy jim předávala na různých místech v Třebíči a dále obcích v okolí. Pervitin si od ní zájemci koupili v několika desítkách případů. Páchání drogové trestné činnosti ze strany ženy tento týden ukončili kriminalisté.

 

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byla vzata do vazby a policisté ji eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

 

 

Jana Kroutilová