Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Sloupky S prominutím 16. listopadu
S prominutím 16. listopadu PDF Tisk Email
Pondělí, 16 Listopad 2009 15:22

Úplně lhostejné jsou mi diskuze o tom, zda byla „Sametová revoluce“ opravdovou revolucí nebo zda se jednalo o dobrovolné předání moci tehdejšími mocenskými strukturami. Důležitý je výsledek. Svoboda jako snad nikdy předtím.

 

Jenomže i demokracie má svá úskalí. Vyžaduje totiž morální společnost. Bez etiky v životě, v podnikání, sportu a v dalších oblastech lidské činnosti dojde nutně k deformacím. Ostatně, vidíme to na každém kroku. Prorůstání politiky, byznysu a zločinu na všech úrovních je holým faktem. Nejnovějším projevem je plzeňská aféra kupčíků s vysokoškolskými diplomy. V Třebíči máme Vídeňský rybník, galvanovnu Elitexu, přidělování městských zakázek „z ruky“ a mnohé další.

Možná si řeknete, že o nic nejde. Že všude je něco, v Americe zase bijí černochy, říkávalo se za bolševika. Jenomže ono toto zlo budí další. Třeba pravicový extremizmus. Volání po vládě silné ruky narůstá. To vůbec není náhoda. Bojím se, že brzy narazíme na velký problém. Hlavu zvedají až příliš na můj vkus nejrůznější, s prominutím, náckové.

František Ryneš   

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Listopad 2009 10:47