Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Sloupky S prominutím 17. srpna
S prominutím 17. srpna PDF Tisk Email
Pátek, 17 Srpen 2012 09:44

Pořadatelská agentura letošních Třebíčských pivních slavností D.A.N. Produktion sdělila radě města, mezi které instituce chce rozdělit 70 tisíc korun. O seznam ji rada požádala, když se mezi obdarovanými měly vyskytnout mimotřebíčské subjekty. I když podle dohody měly být podpořeny zejména kulturní a sportovní organizace, nakonec dostanou převážnou část jen sportovci. Baseballisté Třebíč Nuclears se mohou těšit na 10 tisíc, hokejisté SK Horácká Slávia dostanou 20 tisíc a fotbalisté Horáckého fotbalového klubu obdrží nejvíce, 30 tisíc. Jediný „nesportovní“ subjekt, Etta Cub, Klub sběratelů, se spokojí s deseti tisíci korun. Je však otázkou, zda jde v uvedených případech o neziskové organizace. Ani sběratelé nemají s kulturou moc společného.
Darování příspěvků vychází ze smlouvy mezi městem a pořadatelem pivních slavností. Ten totiž zaplatil na nájemném za tři dny na Karlově náměstí mnohem méně, než podle ceníku měl. I kdyby se jednalo o kulturní akci, měl být nájem podle našeho výpočtu někde okolo 220 tisíc korun. Jenomže rada stanovila pouze 70 tisíc s tím, že dalších 70 tisíc půjde do třebíčské kultury a sportu. Proti povolení veřejného opíjení v historickém centru Třebíče byla původně celá koalice. Důvod – vybírá se vstupné a náměstí bude ohrazeno plotem. Někteří radní však na poslední chvíli otočili o 180 stupňů a s nájmem souhlasili. To rozladilo starostu Pavla Heřmana (HZNR!) natolik, že doporučil „investigativním novinářům“, aby se na to zeptali místostarosty Pavla Pacala (Pro Třebíč). Že by narážka na podezření z korupce?
Pravdou je, že kopaná a lední hokej jsou sporty svázané s komercí, baseball se zase vyhřívá na slunku přízně jednoho z místostarostů. Přesto si je majitelé D.A.N. Produktion vybrali.
Na celou záležitost může tolik názorů, kolik je obyvatel města. Ale tento výběr je poněkud, s prominutím, silná káva.
František Ryneš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 17 Srpen 2012 09:56