Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Komentáře STOP GENOCIDĚ nebo militantním katolíkům?
STOP GENOCIDĚ nebo militantním katolíkům? PDF Tisk Email
Sobota, 14 Listopad 2009 10:34

Ve středu 11.11.2009 přijeli do Třebíče místo sv. Martina na bílém koni bigotní katolíci. Jejich demonstrace proti potratům rozvířila vášně téměř všech okolo jdoucích. Důvodem ani tak nebylo to, že by někdo chtěl odsoudit ty, kteří bojují proti potratům, nýbrž forma protestu. Umístit v době obědů před Centrální jídelnu v Třebíči sérii velkoplošných panelů rozměru cca. 2 x 1 m s obsahem opravdu šokujícím až nechutným, bylo nad toleranci mnoha z návštěvníků jídelny. A většina z nich, se zdravým rozumem, dávala najevo svůj nesouhlas s formou protestu.

Vyobrazení zmrzačených a mrtvých plodů po kyretáži, jejich částí (i na talíři), různých jiných zmrzačených či zavražděných lidí, „kýblů krve“ atd. se hodí do hodin biologie na středních či vysokých školách, nebo do hodin FAMU na téma „Vyprázdnit divákům obsah žaludku“. Každopádně NE před budovu jídelny v době obědů. Možná že otrlejší osoby a lidé s různými úchylkami byli spokojeni, nicméně malé děti (6, 7 let), jejich učitelé a vychovatelky byli šokováni. Podle našich informací nejedno dítě po tomto zážitku v jídelně zvracelo, mnoho jich nejedlo a kuchařky dávali dětem i studentům jídlo sebou. Naštěstí se pekly koláče, které nebylo problém zabalit do sáčku. Mnoho dětí bylo v šoku, některé silně rozrušené museli vychovatelky velmi utišovat.

   Pořadatelem této akce bylo Občanské sdružení STOP GENOCIDĚ. Jeho zástupce a největší obhajovatel akce Jan Vrána nebyl prakticky schopen věcně argumentovat, proč zrovna prezentují tyto nechutnosti před jídelnou. Jeho obhajoba se smrskla na větu o právu shromažďovacím. Nepochodili pedagogové, ředitelka Centrální jídelny paní Trnčíková, ředitel Gymnázia Mgr. Blažek či další rodičové malých dětí. „Úchylný“ pan Vrána se usmíval pod fousy, že akce plní účel, tzn. lidé nejsou k obrazům lhostejní. Nepochodil ani ředitel městské policie Ladislav Prvák, ani další policisté ČR či zaměstnanci MÚ, kteří tuto akci povolili. Ovšem někteří, kterým byli telefonicky požádáni aby zakročili z moci úřední, nezakročili. Např. tajemník MÚ Hamerník nevynaložil snahu sejít asi o 300 m od svého úřadu a na pohoršení se podívat. Pouze konstatoval, že vše je v pořádku dle litery zákona shromažďovacího. Pravda to samozřejmě opět nebyla. V době asi okolo 12:30 byl učiněn dotaz na městskou policii, zda mají organizátoři všechny doklady v pořádku, včetně záboru chodníku (cca. 25m2). Strážník na můj dotaz odpověděl, že ano a že není síla která by akci zrušila. Druhý den na stejný dotaz odpověděli z MÚ, že zábor chodníku v pořádku nebyl. Tedy ukončit tuto drastickou podívanou nebyl problém. Pokud by byla vůle a pokud by byl kompetentní ředitel Městské policie. Jinak se s touto akcí vypořádali ve Znojmě, po stížnostech místních obyvatel byla tato drastická podívaná Městskými strážníky ukončena. Navíc se dalo argumentovat dalšími zákony, včetně ohrožení mravní výchovy dětí, které neměli možnost tyto snímky minout.

   Je s podivem, že pořadatelem byla křesťanská organizace. Zarážející je fakt, že v seznamu Občanských sdružení a spolků, jsme žádné sdružení podobného názvu nenalezli! Na jejich webových stránkách je pouze název organizace, ovšem bez IČ, tedy nelze blíže tuto skupinu identifikovat. Na stránkách Křesťanských akcí Třebíčska je pozvánka na tuto akci a i zde nelze identifikovat kdo je provozovatelem těchto stránek. Stydí se za svojí víru?

   Akce před jídelnou nebyla jistě náhodná, i když to chtěli organizátoři touto argumentací obhájit. Za prvé se o místě píše na zmíněném křesťanském webu a navíc podobných kontroverzních míst v minulosti „křesťané“ využili více. Místo před mateřskou školkou je ještě drzejší, zasluhuje si možná i karabáč! Opravdu, v některých městech postavili svoji provokaci přímo před školku. Toto nemá určitě nic společného s křesťanstvím.

   Zaslepenost těchto bigotních věřících je i v tom, že odsuzují sami sebe! Na snímcích se objevili fotografie různých hrůz, včetně z II. světové války, masakry z bývalé Jugoslávie, či z Rwandy. Ukazují hrůzné pokusy Dr. Mengeleho. Zapomínají zřejmě, že většinu těchto zvěrstev mají na svědomí právě „křesťané“. Dr. Mengele byl katolík a pokud vím, nikdy nebyl, stejně jako Hitler exkomunikován. Vyloučení z církve ovšem bez pardonu čeká na ženu, která podstoupí interupci! Naopak, k útěku Dr. Mengelemu do Argentiny po skončení války opět pomohl Vatikán! „Stop Genocidě“ by se tedy dalo nazvat i „Stop katolíkům“.

Jistě ostrá slova, ale v kontextu s tím, co tato organizace předvedla ve středu, to sedí. Genocidou nazvali redaktoři Reflexu i opačný pól jejich víry. Zákaz různých druhů antikoncepce a používání kondomů. V Evropě či Americe mají tyto zákazy umírnění katolíci za přežitek. V subtropické Africe ale i kvůli těmto zákazům umírá ročně několik desítek tisíc lidí na AIDS. V těchto zemích je nejrychleji postupující nemocí, potažmo příčinou smrti. Po smrti Jana Pavla II. (mimochodem svatořečil kardinála Stěpaniče, odpovědného i odsouzeného za genocidu Srbů), si vzdělanější katolíci mysleli, že nový papež Benedikt XVI. zákaz antikoncepce zmírní či zruší (nemá i podle samotných katolíků oporu v Bibli). Bohužel se nestalo a nový papež je možná v tomto ještě rigidnější než polský předchůdce. I díky tomu se mohou konat tyto ohavné akce konzervativní katolické propagandy.

Chtěl bych na závěr zdůraznit, že jsem taky věřící. Ani já nesouhlasím s interupcí, kdy se ničí životy již v zárodku jak na běžícím pásu. Avšak dnešní doba je jiná než před pěti sty lety. Nelze uplatňovat stejný metr jako tehdy a útočit na sekularizovanou společnost drastickými výjevy. Obávám se takových lidí jako je pan Vrána a jeho stoupenci ze sdružení. Kdyby se doba vrátila vrátila o několik set let nazpět, myslím, že by z něj byl solidní inkvizitor Bobligova kalibru!
Jan Zeman

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Prosinec 2009 14:46