Nacházíte se zde: Home Ze sportu Trenér Pokorný slaví druhou výhru!
Trenér Pokorný slaví druhou výhru! PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Listopad 2010 07:57

Minulý týden se konečně probudili hráči Horácké Slavie k solidním výkonům. Ve středu si připsali překvapivou a vydřenou výhru v Olomouci 5:4. V sobotu výhru potvrdili před vlastním publikem a porazili Chrudim 3:1. Zápas to nebyl lehký, i když se východočeši pohybují na dně tabulky. Je známo, že se soupeři s dolního konce tabulky se hraje hůře, jako s těmi z vrchních pater. O postavení týmů hovořila hned první třetina, která příliš pohledný hokej nenabídla. Spíše šlo o snahu hráčů, něco vytvořit, než o hru. Potvrzením byla i první branka utkání, kdy sice tvrdě, ale nepřesně pálil v přesilovce Radim Ostrčil a přes teč hostů skončil puk za udiveným brankářem Landsmanem. V brance domácích se předvedl Pavel Francouz z Plzně, který zde odchytal několik utkání již loni. Příliš práce v tomto utkání ale neměl. Na začátku druhé třetiny pojistil vedení Roman Kadela. Poté se domácí tlačili do dalších šancí, ale buď jim chybělo štěstí, nebo hrubost hostujících hráčů, která byla nepotrestána.

A když došlo k vyloučení, šel domácí hráč. Ve třetí třetině mohl rozhodnout  David Ostřížek, který jel trestné střílení, ale netrefil branku. Nedáš dostaneš platilo tentokrát dokonale, neboť za minutu hosté zdramatizovali utkání na 2:1. Do tlaku se ale nedostali, neboť za chvíli už šli hosté do oslabení díky špatnému střídání! Výhoda pro Třebíč trvala ovšem jen pár vteřin a po faulu šel na trestnou i Marek Laš. Ve hře 4:4 ovšem domácí duo Obdržálek, Nahodil vyšachovalo hosty a druhý jmenovaný mezi betony gólmana hostů pojistil stav. Do nějakého většího tlaku se hosté nedostali a ani power-play bez brankáře k ničemu nevedla. Zajímavostí utkání je fakt, že Lukáš Nahodil je kmenovým hráčem Pardubic. Chrudim je farmou „perníkářů“, a Lukáš byl prakticky u všech gólů do jejich sítě. To nezapomněl připomenout i trenér hostů po utkání a postěžoval si, že Lukáš nehraje u nich. Domácí kouč poznamenal, že Nahodil je sice hráčem Pardubic, ale hraje v Třebíče dle platné smlouvy. A jako odchovanec přináší dobré výsledky! Nyní čeká hráče přetěžké utkání na půdě Litoměřic, které si odvezlo z Třebíče osmibrankový příděl a jistě bude chtít odčinit tuto potupu. Věřme, že trenér Pokorný najde recept a obrátí vítěznou šňůru na třebíčskou stranu.

V sobotu potom hostí Třebíč nevyzpytatelnou Kadaň.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2010 07:45