Nacházíte se zde: Home Ze sportu Třebíč má jisté předkolo play-off
Třebíč má jisté předkolo play-off PDF Tisk Email
Čtvrtek, 02 Únor 2017 09:32

Včerejší zápas v Litoměřicích byl rozhodující pro postavení Horácké Slavie pro nadstavbovou část soutěže. Právě Litoměřice jsou na jedenácté příčce a případné vítězství mohlo hatit plány Horáků. Nestalo se, naopak zvítězila Třebíč a zajistila si dostatečný náskok na první desítku, zajišťující předkolo play-off. Vítězství 2:3 se nerodilo lehce a děkovat mohou hráči z Vysočiny neschopnosti domácích. Třebíčští vedli hned od třetí minuty, kdy proměnil první šanci Malec. Poté se hra přesouvala před obě branky, ale bez gólového efektu, i když domácí nedokázali využít doražení do úplně prázdné branky! A tak domácí hráči tlačili hned od úvodního hvizdu druhé třetiny. Vejmelka si připadal jako terč na střelnici. A když kapituloval, tak branka pro postavení hráče v brankovišti neplatila. Až v osmé minutě vyrovnal v přesilovce Veselý. Ve třicáté páté minutě „namazal“ přesně na hokejku domácího obránce Šulce Milan Přibyl, ten krásně uvolnil do rozhozené obrany na Stoklasu a bylo 2:1 pro domácí. Ve třetí třetině Přibyl dostal 2+2+10 minut za bodnutí hokejkou a odseděl zbytek zápasu na trestné. Za to jeho spoluhráči bojovali jako lvi. Přesně v polovině třetí třetiny se po vhazování nejlépe orientoval zkušený matador Dolníček a z bodu pro vhazování přesně zacílil pod víko domácí branky. Srovnáno na 2:2. Tři minuty před koncem utkání se nechal vyloučit domácí Švagrovský a hosté hráli přesilovku. Milfajt s Psotou míchali puk na levé straně branky, vyměnili si postavení a poté Milfajt tvrdě vystřelil. Domácí gólman jen puk vyrazil a Psota mezi betony poslal hosty do vedení. To vydrželo až do konce a tak byli šťastnější hosté z Třebíče. Tři body znamenají pátou příčku a pětibodový náskok na sedmý Prostějov. V sobotu zajíždí Horáci na led Mostu a případné vítězství na ledě posledního by mohlo znamenat definitivní potvrzení přímého postupu do play-off, který má zajištěno prvních šest týmů.