TopBanners

Nacházíte se zde: Home Ze sportu První derby pro Horáckou Slavii
První derby pro Horáckou Slavii PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Prosinec 2016 16:07

Sobotní utkání hráčů Horácké Slavie proti pražské jmenovkyni přineslo bojovný hokej. Tentokrát se šťastným koncem pro domácí hráče, kteří vyhráli 2:0. Druhá největší návštěva kola, skoro 1900 diváků, ocenila zlepšený pohyb hráčů i chuť dát gól. V kádru Pražanů chyběli hráči Šafránek (letos nejlepší hráč Slavie, desátý v produktivitě WSM ligy), Rys a zkušený Kverka. Domácím chybí Havránek, který reprezentuje na srazu devatenáctek. V kádru Třebíče již také skončil obránce Schejbal. Zajímavostí je, že je to jeden ze dvou obránců, kteří mají ve statistikách pobytu na ledě plusovou známku, spolu s Patrikem Kochem. Ale statistiky neříkají vše.

V utkání byl ale nejlepším mužem brankář Pavel Jekel, který si připsal druhou nulu v sezóně. První branku domácích dal v první třetině kuriózním způsobem Jan Wasserbauer, který zpoza branky nahodil puk na brankáře, který si puk srazil do sítě. Ve druhé třetině vstřelil druhou branku Mrázek. Domácí byli celkově lepším týmem, ale chyb se dopouštěli podobně jako v minulých zápasech. Na rozdíl od jiných soupeřů je Pražené nepotrestali. Každopádně příchodem Pekra jdou výkony hráčů postupně výše. Příští kolo je další derby v Jihlavě, která ukázala v sobotu bojovnost! Ještě deset vteřin před koncem doma s Litoměřicemi prohrávala, aby stačila vyrovnat a v prodloužení vzít i druhý bod! V derby je vždy vše otevřené a uvidíme, jak to ve středu dopadne! Postavení v tabulce nic neznamená, ani bodový rozdíl.