Nacházíte se zde: Home Ze sportu Play off druhé ligy startuje v pátek!
Play off druhé ligy startuje v pátek! PDF Tisk Email
Pondělí, 08 Únor 2010 14:50

Vítězstvím proti týmu Benátek nad Jizerou skončila základní část I.ligy ledního hokeje. Mužstvo Horácké Slavie skončilo na výborném pátém místě a má nejvýhodnější pozici pro play-off. Utká se s týmem, který na poslední chvíli zachránil účast ve vyřazovací části, s Vrchlabím. To si zajistilo účast až vyrovnávající brankou proti Berounu 15 vteřin před koncem třetí třetiny!!! Do té doby se jako soupeř Třebíče jevil Beroun.

Pokud porovnáme výsledek s loňskou sezónou, kdy se hrálo tzv. play out, tedy soutěž o to, kdo bude hrát baráž o udržení, je to výsledek nad očekávání všech fanoušků Slavie. Až na konec soutěže, kdy Třebíč měla serii proher a nepovedených střetnutí (pouze tři vítězství z deseti zápasů), které do jisté míry ovlivnila situace okolo Lukáše Slámy, hráli svěřenci trenéra Šindela důstojnou roli v širokém poli dravců I. ligy. Mužstvo s hráčskou základnou z loňské sezóny, doplnili mladíci z reprezentace do 20 let, které trenér moc dobře znal. A hráči Káňa, Kania, Ostřížek či Kempný výborně do týmu zapadli a pomohli k dobrým výsledkům.  Prapor ovšem drželi místní borci a dva se umístili v první desítce produktivity celé ligy. Lukáš Nahodil obsadil pátou příčku (jeden čas dokonce vedl tabulku) a Petr Obdržálek skončil osmý. Oběma uškodila v tabulce delší absence v závěru sezóny, Lukáš 7 a Petr 8 utkání. Pro úplnost dodejme, že bodování vyhrál chomutovský Radek Duda. Zato mezi obránci jsou rezervy a nejlepší z nich Radim Ostrčil obsadil v bodování obránců až 36 místo! Co se týče Radka Dudy, je jeho úspěch neuvěřitelný při faktu, že kromě produktivity, vyhrál i soutěž o nejtrestanějšího hráče, se 161 minuty s přehledem porazil druhého Brodského Třetinu o 19 minut. V Třebíči patří primát Milanu Přibylovi s 84 minutami. Co se týče úspěšnosti pobytu na ledě, tam opět pokulhávají hráči Slavie a Lukáš Nahodil figuruje až na 35. místě s +12 body. Nejlepší Roman Němeček z Ústí zvítězil s +33. Obrovské pozitivum ale je, že v nehokejové soutěži, o počet diváků na domácím stadióně, skončila Horácká Slavie hned za Ústím na druhém místě. Neboli obrovské poděkování všem fanouškům. A možnost povzbudit naše borce je už tento týden. V pátek 12.2. od 17:30 a ve stejný čas hned druhý den v sobotu 13.2. V pondělí 15.2. je ve Vrchlabí odveta a hned v úterý případný čtvrtý zápas. Pokud by nebylo rozhodnuto, pátý zápas se hraje ve čtvrtek 18.2. opět od 17:30 v Mann+Hummel Aréně. Přijďte hráče povzbudit!!

Aktualizováno Středa, 17 Únor 2010 07:56