Nacházíte se zde: Home Ze sportu Úspěšný start do soutěže
Úspěšný start do soutěže PDF Tisk Email
Úterý, 09 Září 2014 14:22

Hráči Horácké Slavie mají za sebou důležitý první zápas v sezóně. Povedlo se navázat na dobrou přípravu. Tým na ledě Havířova zvítězil 4:2. Utkání začalo dle očekávání náporem domácích havířů. Několikrát se vyznamenal Tomáš Štůrala, včetně oslabení. V šesté minutě hráli přesilovku hosté a Roman Erat velmi pohotově rozradostnil Horáky. Za tři minuty odčinil předchozí zbytečné vyloučení Lukáš Králík a bylo 0:2. Třebíčští „uzemnili“ rozlet domácích hráčů a kontrolovali hru.

Ve druhé třetině nevyužili domácí hráči dvě přesilovky v rozmezí čtvrté a sedmé minuty. Následně trestali Horáci, když dorazil Burianovu střelu Holec. Kuriozitou je čas vstřelení třetí branky 33:33. Skoro dva tisíce diváků sledovalo trápení domácích do konce druhé třetiny.

I ve třetí části chyběl Havířovským důraz při zakončení. A tak propagační střely řešil Štůrala. Až ve 48. minutě využili domácí přesilovku při vyloučení Dlapy. Autorem první branky Havířova byl Foltýn. Pokud si diváci mysleli na zdramatizování zápasu, chyba. Za dvě minuty ujel Lukáš Havel a prostřelil Daněčka počtvrté. V 56. Minutě ještě trefil Erat boční konstrukci branky. Vyloučení Havířovských tři minuty před koncem vzalo veškeré naděje. Možná již trochu polevení koncentrace v samotném závěru zápasu pomohlo vstřelení branky domácího Hasse dvacet vteřin před koncem na 2:4.

Trenéři Třebíče mohli býti spokojeni. Zápas dotáhli do vítězného konce a přivezli tři body. V utkání se prosadily posily. Erat, Havel, Králík či Holec určitě budou patřit mezi důležité opory týmu. Ve středu hostí Horáci Motor České Budějovice. Ten se těšil po čtvrtečním výprasku Jihlavy na podobný scénář se stejným soupeřem. Ke zklamání 5000 diváků (!) ale padl s Duklou 1:4. Tým Bílých hvězd čeká těžké utkání. Motor jistě nebude chtít prohrávat, tak jako v loňské sezóně. Bude chtít odčinit domácí prohru, nejlépe s dalším celkem z Vysočiny. Věřme, že přijde slušná návštěva!