Nacházíte se zde: Home Ze sportu Po domácí prohře hody ve Vrchlabí
Po domácí prohře hody ve Vrchlabí PDF Tisk Email
Čtvrtek, 26 Listopad 2009 08:29

Kdo byl v pondělí na hokejovém utkání Třebíč – Havířov, který domácí prohráli 2:5, ale nebyli určitě horším týmem, těžko věřil tomu, že ve Vrchlabí budou pro naše hokejisty připraveny hody. Hráči si v pondělí vybrali smolný zápas. Havířov prakticky z pěti střel dal pět gólů, jinak celý zápas hrál totální defenzívu. Ve středu ve Vrchlabí se ovšem začínalo opět za stavu 0:0 a režie utkání se tentokrát ujali hráči Horácké Slavie.

Kdo mohl utkání sledovat „live“ ve Vrchlabí nevěřil svým očím. Hned z první střely domácích padl první gól, po němž hráči Vrchlabí přitlačili třebíčské k jejich brance. Domácí fandové tedy naznali, že utkání mají v kapse. Už v osmé minutě ale hosté zásluhou Jakuba Krätzera vyrovnali. Hra se postupně vyrovnala a v 18. minutě Petr Obdržálek otočil scóre na stranu Třebíče. Ve druhé třetině hned ve druhé minutě zvýšil Petr Zahradník na 3:1. Hosté místo toho aby se uklidnili, znervózněli a z toho pramenilo vyloučení, které domácí potrestali a snížili na 2:3. Ovšem domácím radost nevydržela dlouho a za tři minuty po brankách Viléma Buriana a opět Obdržálka vedli Slávisté už 5:2 a domácí měnili brankáře. Místo Ševčíka šel do brány zkušený Radovan Biegl. Ovšem než se v bráně zahřál, ujel Lukáš Nahodil a bylo 2:6. Poté následovalo vyloučení na straně Třebíče, ani tady si domácí reputaci nespravili a když ujel Vilda Burian a dal na 2:7, bylo prakticky po utkání. Domácí poté přece jen snížili na 3:7, ale ani vyloučení 5:3 na konci druhé a začátkem třetí třetiny nepřineslo změnu ve skóre. Až v polovině třetiny snížili domácí na 4:7 a na domácích byla vidět snaha korigovat stav. Ale za minutu už opět hosté díky Nahodilovi zvýšili na konečných 4:8. Domácí zápas nevypustili a bojovali, utkání si však hosté v pohodě pohlídali. Zvlášť pochválit je nutno dvojici Nahodil – Obdržálek, která si připsala 9 kanadských bodů. Lukáš Nahodil tak poskočil v tabulce produktivity 1. ligy na druhé místo za Oldu Bakuse z Jihlavy! Petr Obdržálek je se stejným ziskem 28 bodů, ale méně vstřelenými góly pátý!

Pozvánka tedy na sobotu, tradičně od 17:30 do Mann+Hummel Arény v Třebíči, kde budou domácí hostit Beroun.

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2009 09:02