Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Ze sportu Ve valčíkovém tempu k vítězství
Ve valčíkovém tempu k vítězství PDF Tisk Email
Čtvrtek, 31 Leden 2013 09:08

Hráči Horácké Slavie Třebíč opět potvrdili, že mají letošní sezónu pevně ve svých rukou. Ve včerejším utkání nastoupili proti celku z Písku a nedali soupeři šanci. V pohodovém rytmu na tři doby nešetřili soupeře a zvítězili 6:1. Domácí hráči z Vysočiny potvrdili, že ani výpadky v sestavě či oslabení po nepříjemných nemocech je nevyvedou z míry. Do včerejšího večera nevěděl trenér Pokorný, kolik hráčů vlastně bude moci nastoupit a zda nebude hrát celý zápas na tři pětky. Nakonec se vrátili do sestavy hráči, kteří nehráli v Boleslavi, stejně jako vypomohli „ligisté“ Nahodil, Dočekal. V obraně se poprvé v sezóně objevil mladý bek z Komety Brno Filip Krejčiřík. Za brzké uzdravení musí být trenér rád, hlavně u dvojice Ostřížek, Křivohlávek. David Ostřížek se na vítězství podílel dvěma brankami a asistencí, Jan Křivohlávek brankou a dvěma asistencemi.

Druhou důležitou zbraní byla řada Laš, Nahodil, Dočekal, která vstřelila další tři branky. Spravedlivě si to rozdělili, každý po jedné brance. Utkání bylo rozhodnuto už po prvé třetině, kdy Třebíčští vedli už 4:0.

 

Ve druhé části dali ještě dvě branky a Písek byl zralý na ručník. Ve třetí třetině se utkání za kontroly domácích hráčů dohrávalo. Písek vsítil čestný úspěch z hole Franka Kučery.  Domácí už se jen šetřili. Ani ne z důvodu dalšího soupeře, kterým bude předposlední Beroun, ale spíše vzhledem ke zdravotním komplikacím. 

Horáci si tímto vítězstvím pojistili účast v play-off. Nyní je jen otázkou, zda se jim ještě podaří přeskočit Kadaň a play-off začít na vlastním ledě, nebo budou začínat na ledě soupeře. Samozřejmě cíl je nyní jasný, čtvrté místo zaručuje lepší startovní pozici. Každopádně i páté místo zaručuje hratelnějšího soupeře pro play-off. První tři týmy, Boleslav, Olomouc i Ústí jsou favority soutěže. Třebíč ztrácí na Kadaň dva body. Na pronásledovatele z Vysočiny, v pořadí Jihlava, Brod, má náskok devíti bodů. Věřme v dobrou startovní pozici do play-off!

Jan Zeman