Nacházíte se zde: Home Ze sportu Třebíč vybojovala play off!
Třebíč vybojovala play off! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Únor 2012 08:32

Včerejší utkání Ústí – Třebíč skončilo na nájezdy 2:1 pro Horáckou Slavii. Po čtvrté v pěti dnech nastupovali třebíčští hokejisté k důležitému utkání. Ještě před měsícem se Horáci krčili u dna tabulky a nic nenasvědčovalo tomu, že to bude lepší. Diváci volali po odvolání trenéra Pokorného i manažera Čapka. Dnes je možná opět vynášejí do nebes. Třebíč totiž postoupila do play off! Nervy drásající závěr soutěže ukázal sílu mužstva. Trenér dokázal správně načasovat formu a dovést mužstvo mezi osmičku nejlepších, byť o regulérnosti závěru soutěže můžeme diskutovat. Kdy naposledy, ať už v extralize nebo jiné soutěži, hrálo mužstvo takový zápřah utkání? A ještě v závěru soutěže. Sobota v Havlíčkově Brodě, pondělí Chomutov, úterý Benátky a ve středu dlouhý „zájezd“ do Ústí na Labem. Hráči Třebíče to zvládli vlastními silami. I přes zápis na soupisku některých ligových hráčů trenér věřil svým. Hlavním strůjcem úspěchu je Šimon Hrubec. Brankář, který i včera podržel mužstvo ve hře až do prodloužení. Nic si nemusíme nalhávat, mužstvo Třebíče tahalo celé utkání za kratší provaz i když dalo nesmírně důležitou první branku Vondráčkem už po osmdesáti vteřinách hry. Sil ale postupně ubývalo. Mužstvo Ústí přestřílelo Třebíč 52:22!

Mnohé šance volali po brance, ale Šimon byl k nepřekonání. I Třebíč si vytvořila šance. Sice méně než domácí, ale možná o to nebezpečnější. Kaňkou na celém utkání byl zákrok domácího Skleničky na Vladimíra Stejskala prakticky na polovině hřiště. Domácí hráč nepříjemně atakoval na hlavu hráče Slavie, který nebyl v držení puku. Inkasoval 5 + trest do konce utkání. Bohužel utkání skončilo i pro Vláďu, který byl s těžkým otřesem mozku odvezen do ústecké nemocnice. Tam zatím i zůstává na pozorování. Nerozumím proč to hráči dělají, když Ústí již o nic nešlo. Byl by na místě delší trest, minimálně na pět zápasů! Utkání tak dostalo i trochu jiný náboj a jak po něm prohlásil trenér Pokorný, mužstvo hrálo i za Vláďu! Hostům sil ubývalo a domácí se možná už šetřili na play off. Utkání dospělo až k nájezdům, kdy byli úspěšní Tomáš Kaut a David Dolníček. Hlavně nájezd Dolníčka byl ukázkový. Najel si jako Martin Hamrlík od pravého mantinelu a čekal na pohyb brankáře Orcta, poté neomylně vystřelil. Neméně důležité byli i zákroky Šimona Hrubce, který udržel hlavně poslední nájezd Roubíka. Nervy to byly do poslední chvíle, neboť se čekalo na výsledek z Chomutova, kde hrál Písek. A světe div se, v polovině třetí třetiny vedli hosté 2:0! To by posouvalo do play off právě Písek. Chomutov ale vyrovnal a prodloužení už bylo pouze o stavu utkání, neboť při stejném bodovém zisku měla Třebíč lepší vzájemné zápasy. Tak tedy Třebíč se dočkala zaslouženého postupu a v pondělí odjede opět do Ústí, kde se hrají první dva zápasy. V pátek a sobotu se bude hrát v Třebíči. Přijďte kluky povzbudit a poděkovat za zvláštní, ale úspěšnou sezónu!

Aktualizováno Sobota, 17 Březen 2012 10:38