Nacházíte se zde: Home Ze sportu Naděje žije
Naděje žije PDF Tisk Email
Úterý, 21 Únor 2012 08:14

Pondělní utkání Horácké Slavie proti favoritu soutěže z Chomutova skončilo pro domácí výhrou 4:1. Domácí nastoupili s jediným cílem. I přes velký respekt ze soupeře bylo nutné vyhrát. Hráči z Vysočiny nebyli jasně lepším týmem, ale dávali branky a to rozhodlo. Jak poznamenal později po utkání trenér hostí Václav Sýkora: „..my jsme urazili štěstíčko,… domácí zvítězili zaslouženě.“ První branku vstřelil v sedmnácté minutě Tomáš Kaut, který prostřelil brankáře Dubu. Poté přišlo ono první zaváhání Chomutova, když Lapšanský neproměnil svoje sólo ani trestné střílení, jež nepochopitelně následovalo. Bylo to něco jako ve fotbale, kdyby rozhodčí po faulu na půli nechal hráče dokončit sólo (bez dalšího ataku obránců) a poté, když hráč neproměnil, by nařídil penaltu. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Třebíč. Hráči i trenéři domácích borců věděli, že je čeká těžkých 40 minut.

Hned v úvodu druhého dějství se zranil Duba a musel ho vystřídat „studený“ brankář Hanuljak. Za pět minut už poprvé kapituloval, když jej v přesilovce překonal Dočekal po parádní přihrávce Kauta. Před tímto gólem urazili štěstí hosté podruhé, když nevyužili dorážku do prázdné branky, puk přeskočil čepel hole hostujícího útočníka. Naopak domácí za dalších pět minut opět v přesilovce skórovali, když se trefil Marek Laš. A protože se Marek Laš trefil i v polovině třetí třetiny, bylo rozhodnuto. Chomutov jen pokazil nulu Hrubcovi, který byl opět mužem zápasu. Dnes od 17:30 se hraje opakovaný zápas s Benátky, zítra zajíždí Třebíč do Ústí. Nebudeme spekulovat, ale pokud to dnes dobře dopadne…

Aktualizováno Středa, 22 Únor 2012 12:12