Nacházíte se zde: Home Ze sportu Horácké derby opět pro Třebíč
Horácké derby opět pro Třebíč PDF Tisk Email
Pondělí, 30 Leden 2012 09:54

Sobotní derby, mezi Horáckou Slavií Třebíč a Duklou Jihlava, přilákalo do hlediště skoro 3500 diváků. A nenudili se! Utkání mělo náboj, i když o výsledku rozhodla prakticky jediná branka. Dukla přijela do Třebíče s touhou oplatit porážku ze svého ledu (10.12.2011 - 2:5). Začátek ovšem vyšel skvěle třebíčským. Napadali soupeře a přes brzké oslabení, měli hru pod kontrolou. Přesilovka Jihlavy skončila jednou nepovedenou střelou. Jinak spíše hrozili domácí. V desáté minutě se domácí diváci radovali, když po chybě brankáře Novotného za brankou se k puku dostal Vondráček a tlačil ho do brány. Puk ovšem zalehl obránce Jaroš. Jelikož v I. Lize není k dispozici video, rozhodčí gól neuznal a nepochopitelně Jaroše vyloučil. Pravidlo totiž hovoří jasně, pokud hráč zalehne puk v brankovišti, následuje trestné střílení! To, že rozhodčí má pro hosty jiný metr, se potvrdilo dále během hry. V následné přesilovce se ale přeci Vondráček radoval, když doklepl do odkryté branky puk po střele Kadely. Zasloužené vedení. Do konce třetiny už branky nepadly, větší šance měli opět domácí.

Hosté dostali dvě šance na přesilovky (o faulech se hodně mezi diváky diskutovalo). Jejich střely ale končily na dobře postaveném Hrubcovi. I ve druhé třetině měli více ze hry domácí. Přesilovku nevyužili, ale hojně zaměstnávali Novotného. Ten si vydechl až v sedmé minutě, kdy poslal domácí hráče do tří, rozhodčí Würtherle. Domácí se ubránili, když opět hosté jakoby si nevěřili a jejich střely byly spíše propagační. Pak se dral do útočného pásma domácí Sobotka a byl evidentně „sestřelen“ pádem pod nohy. Rozhodčí, který vylučoval domácí i za náznaky faulu, tentokrát mlčel. Postupem času získávali herní převahu hosté, ale bez efektu. Stejný průběh měla třetí třetina. Hosté se snažili vyrovnat, ale marně. Šimon Hrubec přiváděl svými zákroky jihlavské k šílenství. Když se nedařilo 5 na 5, zaúřadoval opět rozhodčí. Za souboj tělo na tělo, kdy si jihlavský útočník evidentně lehl na hokejku domácího obránce, rozhodčí poslal Třebíč do oslabení. Domácí, spíše silou vůle než herně, oslabení ubránili. Minutu a půl před koncem hosté odvolali brankáře a v šesti zkoušeli štěstí. Domácí ale perfektně hosty vybruslili. Poté zachytil propagační střelu obránce Hrubec a pokusil se sám zakončit do prázdné branky Jihlavy. Puk mu ovšem nesedl přesně na hokejku a tak se naštěstí k puku dostal Marek Laš a zakončil, 2:0! Hosté prohru neunesli a v poslední sekundě zaútočil nevybíravě obránce Grundmanis na Dietze. Naštěstí se mu Standa vyhnul a Lotyš se rozmáznul o mantinel sám. Inkasoval po skončení 5 + OT do konce utkání. Při závěrečném podávání rukou si chtěl něco dokázat jihlavský Mrňa, ale naštěstí ho sami jihlavští zpacifikovali. Třebíč vyhrála potřetí za sebou a má nakročeno k záchraně. Následující utkání budou psychicky velmi těžká. Doufejme, že se podaří nějaké body získat. Ve středu zajíždí do Kadaně (nyní 9.) a doma hostí v sobotu desáté Litoměřice.

Aktualizováno Sobota, 18 Únor 2012 11:59