Nacházíte se zde: Home Ze sportu Zázraky se dějí
Zázraky se dějí PDF Tisk Email
Úterý, 24 Leden 2012 09:10

Včerejší utkání Horácké Slavie a HC Olomouc patří do kategorie neuvěřitelných. Jeden z favoritů soutěže přijel na led předposlední Třebíče s cílem vyhrát. Od úvodních minut to bylo znát. Šli jasně za vítězstvím a domácí Slavii prakticky nic nedovolili. Během první třetiny lehce nastříleli tři góly. Jelikož domácí ani v přesilovkách hosty neohrozili, stav 0:3 po první třetině hovořil za vše. Diváci pískali, nadávali a množná někteří odešli domů či na pivo. Chyba. Kdo by v této chvíli vsadil na outsidera z Třebíče mohl vyhrát balík. Do druhé třetiny šli domácí s cílem neudělat ostudu, vstřelit nějaký gól. Takto to po utkání konstatoval trenér Pokorný. Do hry poslal uzdraveného Kauta a zpřeházel útoky. Ve 25. minutě se domácí poprvé radovali, zavěsil Dočekal. O další dvě minuty byl úspěšný Fořt a začaly se dít věci.

Hosté do té doby hráli profesorsky a někdy zbytečně kombinovali pro diváky, či pro svoje ego. Druhým gólem domácí zjistili, že mají šanci. Navíc se hosté nechali zbytečně vylučovat a ve 37. minutě rozehráli domácí parádní přesilovku. V jejím závěru tak zamotali i brankáře hostů, že Kaut dorážel do odkryté branky, aniž Kašík věděl, kde je puk. Po tomto gólu odjel na střídačku a jeho místo zaujal Žigárdy. Ten si poprvé sáhl na puk, až když jej lovil ze své sítě, po střele Dočekala. Neuvěřitelný obrat byl dokonán 4:3. Hosté dostali v kabině kartáč a do třetí třetiny šli s cílem utkání otočit. Domácí byli nabuzeni a najednou se otočilo i publikum. Ve čtvrté minutě ujeli dva na jednoho domácí a zkušený Dolníček zvýšil náskok domácích. Olomoučtí to nezabalili, ale třebíčští nechtěli dopustit poslední faux-pas z utkání s Ústím. Jak trefně poznamenal Pokorný, jezdili po „držce“ a vítězství udrželi. Kdo odešel po první třetině domů a pustil si teletext, nevěřil vlastním očím, 5:3! Bohužel pro Třebíč, zvítězili i celky před nimi v tabulce a tím stále ztrácí na vyšší příčky. Řešení by mohlo být ve středu, kdy svedou bitvu v Berouně. Bude to opravdu utkání o 6 bodů. Výsledek a předvedená hra ve dvou třetinách pondělního utkání, zve diváky samozřejmě i na sobotní derby s Duklou! Do hry nezasáhl včera Lukáš Havel, který se vrátil z Třince, ale je po utkání v Hradci zraněn. O jeho startu hlavně v sobotu se rozhodne během týdne.

Aktualizováno Sobota, 18 Únor 2012 12:04