Nacházíte se zde: Home Ze sportu Jihlava – Třebíč 2:5
Jihlava – Třebíč 2:5 PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Prosinec 2011 08:25

Před každým utkání derby Vysočiny, je jedno jestli s Duklou či Rebely, trenéři apelují na hráče, že postavení v tabulce nehraje roli. Potvrdilo se to i v sobotu. Předposlední Třebíč zajížděla na horký led v Jihlavě. Čtvrtý celek tabulky začal velmi dobře, a když vstřelil úvodní gól, diváci viděli jasné vítězství Dukly. Nepostřehli však, že úvod zápasu patřil hostům, kteří byli daleko aktivnější. Obdržený gól z hole Hubáčka v deváté minutě je nepoložil. Ihned z následujícího útoku vyrovnal Stejskal. Domácí jako by zkoprněli. V další akci trefil Vondráček tyč Halmošiho klece. Varování jihlavským nestačilo a tak druhou branku Třebíče vsítil Dočekal. Asi i to bylo pro Duklu málo a tak prakticky z další akce po vhazování přesně zacílil Vilém Burian a bylo to 1:3. To bylo pro domácího brankáře příliš a tak šel do brány Filip Novotný. Následovala přesilová hra Jihlavy a bylo vidět, že se tým chce dostat zpět do zápasu. Paradoxně největší šanci měl opět Vilém Burian, který těsně nepropálil Novotného. Druhou třetinu začali aktivněji domácí, ale bez vyložené šance. Náznaky v pohodě likvidoval Šimon Hrubec. Hosté se patrně zdravě naštvali, a poučili domácí v deváté minutě. Dočekalovu ránu vyrazil Novotný k Martinu Čechovi, který lehce zavěsil, a bylo to 1:4. Do konce třetiny kraloval na ledě Šimon Hrubec, který zneškodnil i vyložené šance domácích. Do třetí třetiny šli jihlavští s cílem zdramatizovat zápas. Stalo se. V šesté minutě v přesilovce nadvakrát překonal Hrubce Jeslínek. Dukla měla i další loženky, které však likvidoval bezchybný Hrubec. Potvrzení výsledku dala hra bez brankáře Jihlavy, kdy se trefil do prázdné klece Burian. Ten samý hráč mohl zkompletovat hatrick necelou minutu před koncem, když jeli tři na jednoho s Dočekalem a Havlíčkem. Bohužel Vilda trefil jen výstroj gólmana. Tři body z Jihlavy jsou nesmírně cenné, zvláště když soupeři před Třebíčí opět bodovali. Tedy mužstvo je stále na dohled. Dnes, tedy 12.12., od 17:30 přivítá právě na domácím ledě tým Kadaně, který je o bod před ním. Horácká Slavie se při vítězství může dostat před Kadaň.  Přijďte je povzbudit!

Aktualizováno Úterý, 13 Prosinec 2011 08:55