Nacházíte se zde: Home Ze sportu Třebíč porazila Rebely i podruhé
Třebíč porazila Rebely i podruhé PDF Tisk Email
Pondělí, 21 Listopad 2011 08:13

Další derby Vysočiny tentokrát skončilo zaslouženým vítězstvím hostů z Třebíče 3:4 na nájezdy. Domácí Havlíčkův Brod začal excelentně a po polovině první třetiny vedl již 3:0. Za domácí tentokrát nenastoupil třebíčský odchovanec Lukáš Nahodil, který momentálně hraje v prvním týmu Pardubic. I tak byl domácí tým favoritem. Začátek zápasu hosté doslova prospali. Než se pořádně rozkoukali, kolik přijelo hostujících fanoušků (okolo 100), už prohrávali po akci Meidla. Druhou branku dal nekompromisně z trestného střílení a ve 13. minutě na 3:0 zvyšoval Musil. Fanoušci Rebelů nepochybovali o jasném vítězství svého týmu a už oslavovali. Předčasně. Ještě do konce třetiny snížil David Rangl. Poté nastal klíčový okamžik utkání. Rozhodčí nařídil k všeobecnému překvapení další trestné střílení. Rameno na rameno jel Burian s Němcem, který upadl a rozhodčí nařídil penaltu! Spravedlnost a parádní zákrok Hrubce vykonali své. Od druhé třetiny nastoupila jiná Třebíč.

Hráči byli u všeho rychleji a motali domácím hlavu. Z toho pramenily i fauly a vyloučení, která Slavia potrestala. Opět ve třinácté minutě oplatil domácím nespravedlivý nájezd Burian a snížil na rozdíl jedné branky. V domácím kotli houstlo napětí, neboť hra domácích nebyla podle jejich představ i dle nástupu do utkání. Bylo otázkou času, kdy hosté vyrovnají. Kdyby nebylo výtečného Fina Laitinena v brance, mohlo být 3:3 už dříve. Takto proměnil přesilovku Jakub Kania minutu před koncem třetiny. Střely na branku ve druhé třetině 4:14 (!). O přestávce zabrala znalost prostředí trenéra Pokorného, který přesně věděl, co se bude dít v domácí kabině a na co se mají třebíčští připravit. Ve třetí třetině byli možná mírně aktivnější domácí, což je logické. Nicméně dobrá hra Třebíče a výborný Hrubec nedovolili praktiky ohrozit stav. V prodloužení měl 100% šanci domácí Šenkeřík, ale sám proti skvělému Hrubcovi neuspěl. Nájezdy za domácí nproměnili Meidl, který si vystřílel prach už na začátku zápasu, ani Polodna. Za hosty byli úspěšní Havlíček i Marek Laš a hosté slavili dva body, které byli na začátku zápasu v nedohlednu. Celkově hosté domácí přestříleli 40:38. Spokojenost na straně hostů, kteří jsou v minitabulce Vysočiny v polovině soutěže těsně druzí za Jihlavou. Jihlava 8b., Třebíč 7b., Havl.Brod 3b. Již dnes od 17:30 hostí Třebíč favorizované „milionáře“ z Chomutova. Podaří se domácím uspět i tentokrát, nebo bude další remíza? Přijďte je povzbudit.

Aktualizováno Úterý, 22 Listopad 2011 09:28