Nacházíte se zde: Home Ze sportu Horácké derby pro Třebíč
Horácké derby pro Třebíč PDF Tisk Email
Pondělí, 31 Říjen 2011 08:40

Výborný výkon obou mužstev v sobotním hokejovém utkání Třebíč – Jihlava, zakončily až nájezdy. Po nich se radovala domácí Slavia z vítězství 2:1. Před rekordní návštěvou celé první ligy, 4186 diváků, se hrál vynikající prvoligový hokej. Domácí představili posily do útoku. Už ve středečním utkání v Berouně se ve skvělém světle ukázal juniorský reprezentant Ondřej Havlíček, který je na hostování z Ústí. Právě on byl exekutorem skvělého nájezdu do bekhendového blafáku a rozhodl utkání. Druhu posilou je Lukáš Havel z Třince. Přichází prakticky výměnou za Davida Ostřížka, který se zabydlel v kádru Ocelářů. Trenér Pokorný ví dobře o koho jde. V dobách, kdy trénoval Havlíčkův Brod a postoupil z druhé ligy, byl právě jedním ze strůjců úspěchu junior Lukáš Havel. Společně s tehdy neznámým Romanem Červenkou řídili postup Rebelů. Lukáš též patřil mezi hlavní postavy sobotního příběhu. Hned ve 13. vteřině zápasu mu chyběly milimetry, aby zakončil výpad do obrany Jihlavy. Poté měl několik dobrých akcí a druhou penaltu nezakončil jen díky poskočení puku. Hokej se hrál nahoru dolů a činili se zejména oba brankáři. Jak Šimon Hrubec, tak i Filip Novotný, syn legendy jihlavského hokeje Marka Novotného. Jeho výkony si mohli ověřit i v extralize, loni chytal za pražskou Spartu. Právě jihlavský gólman hasil jednu třebíčskou šanci za druhou. Stejně tak vytáhl výborné zákroky domácí brankář. Nestačil až na střelu Michala Jeslínka. Podle rozhodčích nastřelil spojnici brankové konstrukce. Jeslínek se vztekal a podle mnohých domácích diváků právem. Jak mi po utkání jeden sdělil: „ Naštěstí stál rozhodčí na blbém místě, protože já stál přesně v úrovni branky a mohu říci, že to byl gól. Hlavní to nemohl vidět a brankový ze své pozice taky těžko. Vyřešilo by to jedině video.“ Hosté se ale dočkali. Minutu před koncem nabil Čachotský mezi kruhy Dominovi a ten nedal Hrubcovi nejmenší šanci. Gól do šatny není pro žádné mužstvo příjemný. Domácí to však nabudilo na větší obrátky a v osmé minutě bylo srovnáno. Unikající Marek Laš byl podražen, v pádu spolu s obráncem najel do Novotného a pro doklepávajícího Dolníčka nebyl problém zavěsit, 1:1. Poté při šanci hostů vynikl Hrubec, když famózně lapačkou vytáhl střelu Hodka, který stál sám mezi kruhy. Těsně před druhou sirénou jeli na branku Burian a Havel, ale prvně jmenovaný nepřihrál a zakončil do připraveného Novotného.  Třetí třetina se hrála v režii domácích. Šance střídala šanci a Novotný měl plné ruce práce. A když nezasáhl, pomohlo břevno při střele Marka Laše. Na druhé straně pokazil druhou šanci Hodek, kdy v nájezdu 2 na 1 nezpracoval přihrávku Čachotského. Dvě a půl minuty před koncem dal šanci Jihlavě Martin Čech, trochu zbytečným faulem. Dukla přesilovku odjezdila a prakticky neohrozila Hrubce. V prodloužení se také nic nestalo. Nájezdy letos ještě Třebíč nevyhrála a jelo se potřetí za sebou. Tentokrát proměnil hned první Havlíček, Havel ne, a protože minuli i Čachotský s Hodkem, vše bylo na Tomáši Kautovi, který oplatil trenéru Pokornému důvěru a perfektně blafák proměnil. Domácí se radovali a diváci děkovali nejen celému mužstvu, ale hlavně gólmanu Hrubcovi.  Nutno poznamenat, že díky vynikající pořadatelské činnosti byl klid i mezi tábory fanoušků. V dalších čtyřech zápasech narazí Třebíč na týmy těsně na dohled v tabulce. Každý zápas bude prakticky o šest bodů! Postupně Slavii čeká ve středu venku Kadaň, poté doma Litoměřice a Šumperk a poslední ze čtveřice, v Písku. Pokud uspějí, mohou se propracovat opět do vyšších pater tabulky. Přijďte opět domácí podpořit!

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2011 20:34