Nacházíte se zde: Home Ze sportu Outsider si vyšlápl na favorita!
Outsider si vyšlápl na favorita! PDF Tisk Email
Pondělí, 17 Říjen 2011 06:49

Obrat nejen ve hře, ale i ve výsledcích hokejistů Horácké Slavie byl završen v sobotu. Domácí okupující poslední příčku tabulky si vyšlápli na vedoucí Slovan Ústí nad Labem. Jak prohlásil trenér Pokorný, Ústí v I. lize je něco jako Real Madrid ve španělském fotbalu. V sobotu možná hrálo roli i postavení v tabulce, protože úvod se hostům vůbec nepovedl. Už ve čtvrté minutě prohrávali po gólu Davida Rangla, který propálil nedávnou posilu Třebíče Pavla Francouze v bráně Slovanu. Hosté pochopili, že třebíčské výsledky z posledních zápasů nebyla náhoda a přidali na výkonu. V bráně domácích ale opět čaroval Šimon Hrubec. V zápase si připsal nadprůměr, a to 47 zákroků! Mimochodem, v sobotních utkáních NHL čelil např. brankář Detroitu pouhým 15 střelám! A pouze v jednom ze 14 zápasů padlo více než 40 střel! Vraťme se k sobotnímu utkání. Hráči Ústí měli herní převahu, ale nedokázali vytěžit za dvě třetiny vůbec nic. V posledních vteřinách druhé části vsítil druhý gól domácích Tomáš Kaut. Byl to gól vskutku do šatny a hosté vehementně protestovali. Podle nich (a podle mnohých objektivních diváků) padl gól až po konci hrací doby. Rozhodčí však gól uznal a bylo to 2:0. Hosté se nabudili a vlétli do závěrečné třetiny jako vosy. Bylo jen otázkou času, kdy povolí hráz jménem Hrubec. Poprvé snížili hosté v 6. minutě, kdy doslova propasírovali kotouč za záda domácího gólmana. Podruhé po „antimatematickém“ odrazu puku, kdy hostující Handlovský dával puk za záda překvapeného Hrubce.  V závěru mohli hosté rozhodnout, ale Hrubec byl tentokrát opět na místě. V prodloužení rozhodl gólem Vladimír Brož po skvělé přihrávce Vildy Buriana. Paradoxem je, že otec Vladimíra je masérem Slovanu Ústí, a mladý Vláďa jeho odchovancem.  Domácí dřeli a vítězství si určitě zasloužili. Ve středu opět doma hostí Most a budou se snažit potvrdit vzestupnou tendenci. Pokud se to podaří, konečně se odpoutají z posledního místa, které by předali právě Mostu. Utkání začíná tradičně v 17:30.

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Říjen 2011 10:00