Nacházíte se zde: Home Ze sportu Slavia okradla Piráty o bod!
Slavia okradla Piráty o bod! PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Říjen 2011 08:08

Kdo byl pesimista a viděl jednoznačný příděl v síti Třebíče v utkání v Chomutově, musel být příjemně překvapen. Piráti tentokrát nenabrousili zbraně přesně a Horácká Slavia domácí překvapila. A není na místě předpokládat, že domácí hosty podcenili. Vlítli do zápasu jako opravdový piráti a brankář Hrubec, hrdina zápasu, čelil jedné šanci za druhou. Chomutov neproměnil přesilovku a vzápětí dostal za vyučenou, když domácí nechali nepokryté dva hráče před Hanuljakem a Vilém Burian vsítil gól. Běžela teprve pátá minuta utkání. Prvoligový kádr domácích s podporou zámořských hokejistů ovšem nesložil zbraně a dál dobýval branku Třebíče. Horácká Slavia se dostala před branku prakticky až ve dvanácté minutě při přesilovce. Sice ji nevyužila, ale ihned po ní vstřelil druhý gól Tomáš Kaut. Hosté náskok do konce třetiny ubránili a nedovolili domácím snížit. Do druhé třetiny nastoupili Piráti v tempu a za vydatné podpory domácích fanoušků. Hostům občas šla hlava kolem, ale Hrubec byl k nepřekonání. Celkem čelil 57 střelám domácích oproti 18 pokusům hostů. 57 střel nechytá někdy v extralize gólman ani za dvě utkání!

Domácím pomohla přesilovka 4:3, kdy konečně prostřelil Hrubce David Hruška. Tlak stoupal a v 37. minutě vstřelil druhý gól po chaosu v obraně Karel Hromas. I přes další tlak Pirátů, se šlo do kabin za stavu 2:2. Do třetí třetiny se nastoupilo už opatrněji, mužstva si uvědomovala, že jeden gól může rozhodnout. Třebíč se herně srovnala a úspěšně odolávala nátlaku Chomutova. Na konci zápasu došlo k situaci, kdy byli vyloučeni dva hráči Třebíče. Domácí si vzali oddechový čas a chtěli rozhodnout. Hrubec byl opět proti. Prodloužení začalo stejně, jak skončilo, tedy 5:3. Tuto situaci domácí využili a zatlačili hosty před branku. Když už se hrálo na straně hostů ve čtyřech, byl nesmyslně opět vyloučen Dolníček a hrálo se tedy stále proti třem. Tentokrát již zkušení domácí nezaváhali a David Hruška dal svůj druhý gól. Trenér Pokorný byl po zápase vcelku spokojen a mužstvo pochválil. Je pravda, že mužstvo s rozpočtem možná 30x nižším než Chomutov bylo důstojným soupeřem a zaslouženě urvalo bod. Proto už příští další zajímavý duel doma proti Ústí v sobotu od 17:30 bude mít jinou jiskru než před týdnem. Hráči si více věří a vidí, že hrát se dá i se soupeřem, který má v kádru hráče se zkušenostmi z NHL. Přijďte hráče povzbudit!

Aktualizováno Pondělí, 24 Říjen 2011 08:12