Nacházíte se zde: Home Ze sportu Derby s Brodem pro Třebíč!
Derby s Brodem pro Třebíč! PDF Tisk Email
Úterý, 11 Říjen 2011 09:42

Konečně hráči Horácké Slavie zabodovali naplno a v derby proti Havlíčkovu Brodu zvítězili 6:4. Hráči Třebíče vstřelili v utkání více gólů než za poslední čtyři zápasy dohromady. I když se herně zlepšovali, výsledkově vyšli pokaždé naprázdno. Teď to tedy vyšlo. Zápas měl sice slabší diváckou kulisu, přece jen domácí fanoušci čekali podle postavení v tabulce zase prohru. Derby ovšem nerozhoduje postavení v tabulce a velmi často ten papírově slabší překvapí. Ostatně jako včera. Začátek utkání byl v takovém vlažném tempu, kdy se soupeři oťukávali až do osmé minuty. Poté domácí dokonale zaskočili hosty a během minuty a půl vstřelili tři branky. Nejprve Vondráček, poté Laš a nakonec David Ostřížek. Brankář Neruda rezignovaně odjel na střídačku a do branky nastoupil Suchan. Hosté se ovšem nesesypali a bojovali.

Zdálo se, že jsou i lepším týmem. Do konce třetiny vstřelili důležitý kontaktní gól v 17. minutě Semorádem. Do druhé třetiny vlétli hosté důrazněji a ve třetí minutě Kostourek z trestného střílení snížil na rozdíl jediného gólu. Bojovnost se Rebelům vyplatila v polovině zápasu, kdy vyrovnali brankou Polodny. Hosté si poté vybrali trochu oddechového času, který se ovšem nevyplatil. Během půl minuty bylo zase o dvě branky pro Třebíč. Nejprve Heřman dobře netrefil přihrávku Buriana, ale kotouč se přesto dostal za Suchana a následně Vondráček hned po buly propálil za Suchana podruhé, 5:3. Do třetí třetiny vstoupili opět aktivněji hosté, ale výborný Hrubec v bráně domácích jim mnoho nedovolil. Aktivní u Rebelů byl zvláště Semorád, posila z Pardubic. Rozhodl až v 58. minutě svojí první brankou v dresu Třebíč Tomáš Kaut. Zkorigování výsledku na 6:4 ze strany Brodu už nic neřešilo, stejně jako hra bez brankáře. Hostující trenér Novák vyzdvihl bojovnost Třebíče a naopak byl zklamán přístupem svých hráčů, kteří nehráli celý zápas na 100%. V dresu domácích se poprvé představili dvě posily ze Zlína a to centr Tomáš Fořt a avizovaný obránce Tomáš Valenta. Zvláště druhý jmenovaný byl přínosem a připsal si tři kladné body. Doufejme, že v další části soutěže hráči Horácké Slavie budou z tohoto zápasu těžit a vrátí se jim sebevědomí.

Aktualizováno Neděle, 16 Říjen 2011 11:07