Nacházíte se zde: Home Ze sportu První výhra Třebíče!
První výhra Třebíče! PDF Tisk Email
Úterý, 27 Září 2011 08:07

Nepříjemný soupeř z Kadaně v pondělí nastoupil na led Mann+Hummel Arény s cílem odvést si z Třebíče body. Nakonec odjel s jedním za prohru v prodloužení 3:4. Hráči Horácké Slavie nastoupili k utkání po fyzicky i psychicky náročném utkání v Jihlavě. Bylo vidět, že i když nastoupili do utkání plní odhodlání konečně zvítězit, postupně síly ubývaly a Kadaň mocně zatápěla. V první třetině poslal do vedení Slavii Marek Laš a domácí vycítili, že dnes by to mohlo vyjít. Další gól však nepadl a v druhé třetině to bylo vše jinak. Hosté se snažili o vyrovnání a v 33. Minutě se jim to povedlo. Prosadil se Novák. Domácí ale nesložili zbraně a Martin Čech tečoval střelu Přibyla za záda Závorky. Třebíč může děkovat brankáři Šteflovi, že stav vydržel do třetí třetiny. V ní poprvé využili přesilovku a hned v první minutě poslal do dvougólového vedení Slávisty Sedláček. Domácí ožili, ale ve třetí minutě třetí třetiny byl vyloučen Kovalský a zkušený Mikšovic našel Vojtu a Kadaň snížila na rozdíl jednoho gólu. Hosté chtěli vyrovnat a vynutit si prodloužení.

Když už se zdálo, že se to hostům nepovede, byl zbytečně za oplácení vyloučen Dočekal. Pouhých třináct sekund před sirénou propálil všechny Mikšovic a šlo se na prodloužení. Diváci čekali drama a případné nájezdy. Vilda Burian (na snímku) byl opačného názoru a už po šestnácti vteřinách rozhodl o první výhře pro Třebíč. Trenér hostů byl zklamán, naopak domácí trenér Pokorný děkoval hráčům za předvedený výkon, i když Dočekala za zbytečné oslabení nepochválil. Nyní čeká Horáckou Slavii dvojutkání na ledech soupeřů. Ve středu zajíždí do Litoměřic, které jsou velmi nevyzpytatelné a v sobotu zajíždí na led Šumperka, který letos překvapuje. Dokázal např. porazit doma Jihlavu a vyhrát v Chomutově, na druhou stranu si odvezl sedmigólový příděl z Brodu a dokonce devět branek na cestu v Ústí! V posledním kole se právě oba soupeři potkali a Šumperk doma vyřídil Litoměřice 7:3. Věřme, že se naši hoši nevrátí s prázdnou.

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Říjen 2011 09:36