Nacházíte se zde: Home Ze sportu Třebíč vyzve Hradec Králové
Třebíč vyzve Hradec Králové PDF Tisk Email
Úterý, 08 Únor 2011 09:05

Poslední zápasy druhého kola základní části I. ligy rozhodlo o konečných soupeřích pro play-off a o mužstvech pro baráž. Třebíčští včera zdolali Tábor 5:3. Domácím určitě pomohl fakt, že pro poruchu autobusu hostí, přijeli s dvacetiminutovým zpožděním a do zápasu šli, na rozdíl od domácích, bez rozbruslení a potřebného zahřátí. Také v sedmé minutě po brankách Malinského a Přibyla prohrávali 2:0. Hosté ale nesložili zbraně, protože tu byla vidina play-off i pro ně. Postupně vyrovnali hru a ve druhé třetině i skóre na 3:3. Dokonce chvílemi byli i lepším mužstvem a mohli strhnout vedení na svojí stranu. Naštěstí mají domácí v brance spolehlivého Nerudu, který šance hostů likvidoval. Ve třetí třetině rozhodl o vítězství Vilém Burian a do prázdné branky pečetil Marek Laš. Domácí tedy zvítězili a pro hosty skončila sezóna předčasně.

Do baráže nakonec sestupuje Chrudim, která si neporadila s Kadaní, kde prohrála 5:1. Třebíč se tak utká v play-off s Hradcem Králové, který prohrál ve Znojmě 3:2. Jak si posteskli diváci i někteří z funkcionářů Horácké Slavie, kdybychom to dnes nezvládli, šli bychom na Znojmo! Tak pokud se bude dařit, tak třeba v dalších kolech? Nepředbíhejme, ve středu se začíná na ledě Východočechů. V Třebíči startuje první odvetný zápas v sobotu od 17:30. Třebíč nemá na Hradec dobré vzpomínky z před dvěmi lety kdy Horáckou Slavii, právě Hradečtí vyřadili. Snad se odveta povede, nutno poznamenat jednu zajímavost. V konečné tabulce zákl. části sice skončila Třebíč desátá, ale stejně jako další čtyři kluby ze skupiny B má více bodů jako osmý Beroun. A právě by v tabulce přeskočila i Hradec Králové se kterým má stejně bodů, ale lepší skóre. Trochu podivný systém?! Tento fakt slibuje vyrovnanou sérii, doufejme se šťastným koncem pro Třebíč.

Aktualizováno Pondělí, 14 Únor 2011 10:01