Nacházíte se zde: Home Ze sportu Horácká Slavia pomstila Nerudu!
Horácká Slavia pomstila Nerudu! PDF Tisk Email
Pondělí, 31 Leden 2011 11:02

Nelehké utkání se odehrálo v sobotu na třebíčském ledě.Hráči Kadaně v tomto kalendářním roce ještě nevyhráli na ledě soupeřů a Třebíč se jim zdála jako slibná šance.  Jako v každém utkání se jedná o velmi tvrdý hokej, někdy za hranici pravidel. Ani toto utkání nebylo výjimkou a  Kadaň potvrdila svoji zákeřnost.  Ale od začátku. První velké šance se odehrál před domácí brankou a Standa Neruda potvrdil divákům, proč po něm trenér Pokorný ihned sáhl.  Ovšem z první šance na druhé straně vstřelil branku Marek Laš.  Po něm se ještě radovali  Dolníček a Finstrle,  a brankáře Závorku už v 9. minutě střídal Jarina.  Kaňkou první třetiny bylo zranění Vildy Buriana, pravděpodobně zlomený prst na ruce. Ale lehké vítězství Třebíče se nekonalo. Kdo čekal již jen tréninkové tempo  Třebíče,  lapal po dechu.

Začali úřadovat rozhodčí, kteří nezvládli utkání na obě strany! Ve třinácté minutě zhodnotili výjezd Nerudy proti útočníkovi hostí jako trestné střílení. K překvapení všech, rozhodčí nechali jet hráče, který vůbec nebyl na ledě. (Nové pravidlo hovoří o hráči, který je faulován!) Horna snížil na 3:1. Ve druhé třetině se podařilo dokonce hostů stav vyrovnat na 3:3. Zkušený trenér Pokorný na nic nečekal a okamžitě zvolil oddechový čas. Zklidnil hráče a po vhazování, za 28 vteřin již domácí vedli 4:3. Trefil se Ostrčil. Poté dokonce Ostřížek jel trestné střílení, ale Jarinu nepřekonal. Třetí třetinu a tím celé utkání poznamenal faul hostujícího Mazance. Hráč Kadaně dojížděl k bráně domácích a v plné rychlosti naremploval obránce Slámu na brankáře Nerudu. Jednalo se o úmysl, neboť Sláma křižoval  Mazance, právě aby nenajel do brankáře. Následně se Mazanec ukázal jako hrdina, když místo aby se postavil domácímu Čechovi, který jel brankáře „mstít“, tak ho hokejkou podrazil! Poté hráč ujel na střídačku. Tento Dudovský styl odpovídá hráčově zbabělosti.  Třebíčské to však více semklo a po pár vteřinách využili přesilovku Ostrčilem.  Další přesilovku využil Malinský a utkání skončilo 6:3. Podobně jako Mazanec, prokázal odvahu trenér hostů  Rech, který se na tiskové konferenci odmítl o zákroku jeho hráče bavit. Třebíč se vítězstvím dostala na první místo skupiny B. Tím že ve skupině A je rozhodnuto o čtyřech čtvrtfinalistech, je jasné, že kdo postoupí do předkola, narazí na jednoho ze čtveřice, Znojmo, Beroun, Havl. Brod a Hradec Králové. Takže se možná rýsuje kvalitní play-off, neboť Znojmo i Havl. Brod by  dali zápasům potřebnou hráčskou i diváckou šťávu. Ale ještě není vyhráno, Třebíč ke klidu potřebuje ještě tři body. Čekají je nesmírně důležité zápasy venku, ve středu v Písku a v sobotu v Benátkách. Základní část zakončí v pondělí 7.2. doma s Táborem. A může jít o všechno!!

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Únor 2011 10:03