Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Hospodářství Hospodářská komora Třebíč informuje
Hospodářská komora Třebíč informuje PDF Tisk Email
Neděle, 03 Říjen 2010 18:47

Ve dnech 20 a 21. 10. 2010 se v prostorách Střední průmyslové školy Třebíč, ul. Manželů Curieových 734, uskuteční XV. Mezinárodní veletrh vzdělávání DIDACTA 2010. Slavnostní zahájení proběhne ve středu 20.10. 2010  v 9:00.

Cílem veletrhu  je podat rodičovské, školské a podnikatelské veřejnosti ucelený přehled o nabídkách vzdělávacích aktivit škol a školských zařízení, propojit tuto nabídku s možností uplatnění v praxi a umožnit podnikatelským subjektům, aby představili veřejnosti své produkty a služby.

Veletrh umožní prezentaci vzdělávacích institucí na všech úrovních především z kraje Vysočina, Dolního Rakouska a dalších krajů ČR - Jihomoravký, Pardubický, Jihočeský, Zlínský, Královéhradecký a z Prahy. DIDACTA bude přínosná nejen pro vzdělávací instituce, ale zejména pro širokou veřejnost, která stojí před rozhodnutím kam umístnit své děti do dalšího vzdělávacího procesu po ukončení základní či střední školní docházky. Zaujme jistě nejen zájemce sekundárního a terciálního vzdělávání, ale i zájemce o vzdělávání celoživotní.

 

Obory jednotlivých škol jsou nejrůznějšího zaměření:

lesnické, keramické, zdravotnické, strojírenské, textilní, slévárenské, zemědělské, hotelové, sociální, veřejnosprávní, stavební, chemické, veterinární, technické, manažerské školy,

obory elektrikář, zámečník, mechanik elektronických zařízení, obráběč kovů, nástrojař, truhlář, čalouník, puškař, kadeřník, krejčí, fotograf, hodinář, kosmetička, chov koní a jezdectví, klempíř, instalatér, kuchař – číšník, prodavač, řezník, mechanizátor lesní výroby, zpracovatel dřeva, prodavač, automechanik, autoelektrikář, lakýrník, klempíř,

oblasti telekomunikační a výpočetní techniky, zabezpečovací a sdělovací techniky v dopravě, pošt, bankovnictví a pojišťovnictví, faremní odchov jelenovitých a lesní hospodářství, podnikání a služby, dopravy,  oblast managmentu, agropodnikání.

 

Mezi letošními vystavovateli můžeme poprvé uvítat:

 

  • Švehlova střední škola, Prostějov
  • EDUCAnet - Soukromé gymnázium Brno, o.p.s

Mezi expozicemi nalezenou návštěvníci  i specializované vystavovatele  jako Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň  nebo  Židovské muzeum v Praze.

Pořadateli veletrhu jsou Okresní hospodářská komora Třebíč a Úřad práce v Třebíči.

Martina Mašíčková

Aktualizováno Pátek, 15 Říjen 2010 06:44