Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Hospodářství Kraj rozdělí podnikům 10 miliónů
Kraj rozdělí podnikům 10 miliónů PDF Tisk Email
Úterý, 14 Červen 2011 06:23

Krajští zastupitelé 21. června rozhodnou o rozdělení 10 miliónů korun pro malé podniky v kraji Vysočina. Cílem grantového programu Fondu Vysočiny je posílení stability malých podniků, poskytnutím příspěvku na pořízení nových technologií a výrobních prostředků, případně rozšíření výroby a výrobních prostor. "Z 219 doručených žádostí s celkovým finančním požadavkem  více než 25,5 miliónu korun, bude na základě doporučení hodnotitelské komise zastupitelstvu předloženo ke schválení dotace 83 projektů," uvedl náměstek hejtmana Vysočiny pro oblast grantové podpory Vladimír Novotný. Mezi nejčastěji se opakujícími projekty jsou nákupy moderních technologií.

K deseti miliónům korun z krajského Fondu Vysočiny přidají úspěšní žadatelé dalších  téměř 22 miliónů vlastního podílu. "O podporu mohly požádat podnikatelské subjekty - právnické i fyzické osoby s méně než 50 zaměstnanci. Maximální výše dotace byla 150  tisíc korun, což mohlo představovat až 40% uznatelných nákladů," upřesnil podmínky grantu Vladimír Novotný.

Grantové programy podporující rozvoj malých podnikatelů vyhlašuje kraj Vysočina od roku  200 . Do současné doby tímto způsobem rozdělil 75 312 829  milionů korun (vč. GP 2011). Programy pro malé podnikatele patří standardně k nejvyhledávanějším formám podpory kraje Vysočina s cílem zlepšení konkurenční pozice v rámci regionální ekonomiky

 

Jitka Svatošová

Aktualizováno Úterý, 28 Červen 2011 12:03