|
Úterý, 28 Prosinec 2010 08:07 |
|
Prvního občánka kraje Vysočina, který se narodí v novém roce na území regionu, navštíví hned v pondělí 3. ledna 2011 hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. První muž kraje věnuje miminku stejně jako v předchozích letech zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a rodičům šek na deset tisíc korun.
Vedení kraje Vysočina dodržuje tradici vítání prvního občánka už od roku 2002. V havlíčkobrodské nemocnici se tehdy vteřinu po půlnoci narodil Vojtíšek Ostatnický. Byl prvním miminkem Vysočiny i celé České republiky. „Miminkovské“ prvenství v rámci republiky jsme si na Vysočině, podle krajského archivu, připsali ještě v roce 2004, kdy se na Nový rok v Nemocnici Nové Město na Moravě šťastným rodičům narodil Vojtíšek Pavliš. Jitka Svatošová
|
|
Aktualizováno Pondělí, 03 Leden 2011 11:28 |
|
|
Úterý, 28 Prosinec 2010 07:30 |
|
Městský úřad Třebíč bude 31. prosince uzavřen pro veřejnost z důvodu čerpání "celoúřadové" dovolené. Podobně i Krajský úřad kraje Vysočina omezí 31. prosince 2010 provoz a využije tento den k údržbě počítačových sítí a provozních médií ve všech budovách, v nichž jsou umístěna jeho pracoviště. Dovolujeme si v této souvislosti požádat veřejnost o vyřízení nezbytných úředních kroků ještě před koncem letošního roku. Od pondělí 3. ledna pak budou občané opět moci navštěvovat krajský úřad v běžných úředních hodinách.
V pátek 31. prosince 2010 bude omezen provoz krajského úřadu, budovy sídla kraje Vysočina budou pro veřejnost uzavřené. Z důvodu výměny některých prvků počítačové sítě bude tento den v době od 7.00 do 24.00 hod. omezen také provoz počítačové sítě.
|
|
Aktualizováno Sobota, 01 Leden 2011 08:49 |
|
Celý článek...
|
|
Pondělí, 27 Prosinec 2010 13:28 |
|
Ke kurióznímu případu vyrazili dnes dopoledne strážníci městské policie Třebíč. Do supermarketu Penny ve čtvrti Borovina vlezlo živé zvíře, a to mladá srna. Neměla žádné zranění a vypadala zdravě. Protože se zvíře chovalo zcela krotce, je pravděpodobné, že uteklo z chovu v zajetí. Strážníci zvíře naložili do služebního vozu a odvezli do volné přírody v části města zvané Poušov. Lokalita se nachází nedaleko supermarketu. Srnu možná někdo choval v některých z poušovských zahrad.
Ivan Přibík |
|
Aktualizováno Neděle, 09 Leden 2011 12:52 |
|
|
Pondělí, 27 Prosinec 2010 13:20 |
|
Místní sdružení ODS v Třebíči mělo v pondělí před Vánocemi sněm. Hodnotil se výsledek komunálních voleb. Očekávalo se převolení rady vzhledem k tomu, že volby dopadly pro občanské demokraty katastrofálně. Zatímco minule obdrželi šest mandátů, letos pouhé dva.
Předseda Ivo Uher a jeho milenka Simona Kafoňková spolu se Stanislavem Mastným jsou vnímáni jako hlavní architekti neúspěchu. Logickým důsledkem by bylo odstoupení staré rady a volba nové. Nic z toho se však nekonalo. V třebíčské ODS neúspěch neznamená vyvození osobní odpovědnosti. Ba právě naopak. Je třeba najít viníka, nejlépe mimo ODS. Tím se také nesla obrana Ivo Uhra.
|
|
Aktualizováno Úterý, 18 Leden 2011 10:16 |
|
Celý článek...
|
|
Pondělí, 27 Prosinec 2010 09:56 |
|
Drahá nedbalost
Třebíčští policisté přijali v brzkých ranních hodinách dne 24. prosince oznámení o krádeži peněženky, ke které došlo v nočních hodinách v baru na ulici Mrštíkova v Třebíči. Neznámý pachatel zde využil nepozornosti osmnáctiletého muže z Brna, který si v odloženém kabátě ponechal peněženku s doklady a platební kartou, včetně mobilního telefonu a věci odcizil. Okradený muž během dopoledne nalezl svoji peněženku s doklady a platební kartou pohozenou na ulici v blízkosti baru. I tak ho jeho nedbalost připravila o mobilní telefon v hodnotě čtyři tisíce korun.
Ďábel alkohol
Třebíčská policie šetří havárii vozidla Škoda Octavia, ke které došlo v půl deváté večer dne 23. prosince na silnici III. třídy v kú. obce Račice ve směru od obce Odunec.
|
|
Aktualizováno Úterý, 28 Prosinec 2010 08:16 |
|
Celý článek...
|
|
|
|
|
<< Začátek < Předchozí 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 Další > Konec >>
|
|
Strana 1063 z 1130 |