Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Hubení hlodavců začne v pondělí
Hubení hlodavců začne v pondělí PDF Tisk Email
Pátek, 26 Březen 2021 08:21

Tradiční jarní deratizace přemnožených potkanů letos začne 29. března a potrvá do 31. května. Společně s deratizací proběhne i úklid uhynulých zvířat. Odbor životního prostředí žádá Třebíčany o spolupráci při této rozsáhlé akci, která se bude týkat celého města včetně místních částí.

Před deratizací je potřeba učinit určitá opatření. Vyčistit sklepy, pozavírat sklepní okna, utěsnit kanalizační vpusti ve sklepech, utěsnit všechny prostupy do objektů a vyčistit prostory pro uložení odpadových nádob, pokud se nacházejí uvnitř domu. Majitelé a správci všech objektů musí deratizační firmě zajistit vstup do svých objektů a umožnit jí provedení deratizace. Je totiž jejich povinností provádět všechna opatření proti šíření přenosných nemocí. Nedodržení těchto zásad lze posuzovat jako přestupek a takto ho také postihnout.

Pro deratizační firmy také vyplývají povinnosti při provádění deratizace. Týkají se ukládání deratizačních přípravků a označování míst, kde již byla deratizace provedena. Firma musí označit již deratizované objekty letáčky, které informují o datu položení nástrahy včetně druhu použité nástrahy, obsahují informace o firmě a odpovědné osobě provádějící deratizaci.

I. etapa

29.03. – 04.04.2021

Borovina, Podklášteří, Týn, Zámostí, Panská Niva, Nehradov, Hrádek, Řípov

II. etapa

05.04. – 11.04.2021

Stařečka, Vnitřní Město, Sokolí, Slavice

III. etapa

12.04. – 18.04.2021

Nové Dvory, Nové Město, Brněnská, Ptáčov, Pocoucov

IV. etapa

19.04. – 25.04.2021

Horka-Domky, Průmyslová čtvrť, Nová průmyslová čtvrť, Račerovice, Budíkovice

Deratizace je obor, který se zabývá hubením hlodavců (hlavně potkanů), kteří nejenže ničí stavební objekty, podzemní inženýrské sítě, znehodnocují potraviny a sami jich každoročně značné množství spořádají, ale kromě toho jsou i přenašeči nejrůznějších nemocí. Vzhledem k tomu, že všichni hlodavci mají v příznivých podmínkách mimořádné rozmnožovací schopnosti (pár potkanů může mít ročně až 800 potomků), je třeba proti nim vést soustavný boj, aby nedocházelo k jejich přemnožení.

Irini Martakidisová