Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Třebíč připravila pozemky k bydlení v nové lokalitě
Třebíč připravila pozemky k bydlení v nové lokalitě PDF Tisk Email
Pátek, 05 Únor 2021 08:56

Aukce bude v březnu

Celkem čtyřicet dva nových pozemků pro samostatné rodinné domy připravuje město Třebíč v místě zvaném Za poliklinikou. Prvních dvanáct míří do prodeje zájemcům formou aukce, která se uskuteční 8. března a 10. března od 15 hod v zasedací místnosti A043 přízemí Městského úřadu na Masarykově náměstí.Starosta Třebíče Pavel Pacal očekává velký zájem. „V případě úspěšného prvního kola aukcí připravíme co nejdříve pokračování, abychom mohli uspokojit další zájemce o stavbu rodinných domů,“ potvrdil a dodal, že vytváření míst pro bydlení se Třebíč věnuje posledních šest let velmi intenzivně.

Do tří let mají být rodinné domy zkolaudované

Do aukce jsou připraveny pozemky určené pro stavbu samostatně stojících rodinných domů. Stavba může být jedno či dvoupodlažní. Střechy budou ploché a všechny střešní konstrukce ukončující stavbu na úrovni jednoho podlaží budou řešeny formou tzv. zelených střech v souladu s podmínkami Územní studie lokalita Za poliklinikou. Budoucí majitelé se zaváží ke zkolaudování domu do konce roku 2024. Jak bude aukce probíhat?

Pro účast v aukci je nutné složit na účet města finanční částku ve výši 150 tisíc korun. Aukce pro konkrétní pozemky se budou konat při účasti minimálně dvou zájemců, kteří složili tuto jistinu. V případě, že zájemce vydraží nabízený pozemek, nemůže se již zúčastnit dražby dalších nabízených pozemků. Minimální příhoz u každého nabízeného pozemku je 20.000 korun. S ohledem na epidemickou situaci bude přístup do místnosti na městském úřadě umožněn pouze těm, kteří se účastní aukce. Vyvolávací cena jednotlivých pozemků byla stanovena znaleckým posudkem a činí 1.810 Kč/m2.

Vše, co vás zajímá, najdete na webu trebiczije.cz

Kompletní podmínky a další informace najdete v sekci Rezidenti / Pozemky pro individuální výstavbu. Na tomto webu se můžete také podívat na virtuální prohlídku nově vznikající čtvrtě. Zájemci se mohou přijít na pozemky podívat i osobně, jsou volně přístupné.

Irini Martakidisová