Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Město podpoří podnikatele téměř třemi miliony
Město podpoří podnikatele téměř třemi miliony PDF Tisk Email
Pátek, 04 Prosinec 2020 09:32

Začátkem listopadu rozhodla radnice, že v rámci možností rozpočtu města podpoří podnikatele, kteří byli z důvodu vládních nařízení a opatření nuceni zavřít svoje provozovny.

Těm, kteří podnikají v městských budovách, bude za poslední čtvrtletí odpuštěna polovina nájemného. Ostatní si mohli prostřednictvím jednoduchého formuláře na webu města požádat o finanční pomoc, ve výši maximálně 10 tisíc korun. Žádat mohli do 25. listopadu.

„Chtěli jsme spravedlivě podpořit ty, kteří na současnou situaci doplatili nejvíc. Na území města působí zhruba 15 tisíc podnikajících osob a firem, všem ale z městského rozpočtu pomoci nelze. Zaměřili jsme se tedy na ty, kteří museli svoje provozovny zavřít a kteří ze dne na den doslova přišli o obživu. Očekávali jsme, že těch, kterých se aktuální situace nejvíce dotkne, bude přibližně kolem tří set. Došlých žádostí bylo přesně tolik,“ popsal kroky radnice starosta města Pavel Pacal.

Od 5. do 25. listopadu přišlo na radnici 303 žádostí o finanční podporu. Kromě jednadvaceti žádostí, které nesplňovaly základní parametry, budou všechny uspokojeny.

„Vyčlenili jsme pro podnikatele mimo městské prostory 3 miliony korun a ukázalo se, že odhad počtu žadatelů byl správný. Všichni, kdo splňují podmínky poskytnutí daru od města, peníze v průběhu prosince dostanou,“ doplnil Pavel Pacal.

Město tak vyplatí téměř 2,8 milionu korun. Peníze na pomoc použije město zčásti z rezervy, zčásti z omezení grantového programu pro příští rok a zčásti z ušetřených mzdových prostředků zaměstnanců úřadu.

„Jedná se o pomoc ke zmírnění nastalých problémů.  Signál podnikajícím, firmám i obchodům, že jsme si jejich potíží vědomi a vnímáme je. Že si jich vážíme a přejeme jim, aby se udrželi a působili v Třebíči nadále,“ řekl Pavel Pacal.

Irini Martakidisová