Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Podpora řemesel v Třebíči
Podpora řemesel v Třebíči PDF Tisk Email
Středa, 16 Září 2020 06:50

Snaha o podporu a rozvoj praktického vyučování v mateřských a základních školách v Třebíči nese svoje ovoce. V září loňského roku podepsalo město Třebíč a spolupracující partneři Memorandum o spolupráci, v rámci projektu Podpora řemesel v Třebíči.

Díky této podpoře byl třebíčským mateřským školám v roce 2019 navýšen rozpočet o 19 tisíc, základním školám o 34 tisíc a v případě sloučených mateřských a základních škol o 45 tisíc korun.

„Za tyto peníze nakoupily mateřské školy různé stavebnice technického charakteru, dětské aku šroubováky i materiál do keramické dílny. Základní školy pořídily materiál a pomůcky pro práci žáků šestých až devátých tříd, konkrétně dřevo, barvy, ředidla, tmel, štětce, šrouby, vruty, hmoždinky, brusný papír nebo lak. Z tohoto materiálu pak žáci vyráběli ptačí budky, stojánky na tužky, modely automobilů i figurky nebo hrací kostky. Osmáci a deváťáci si v rámci pracovních činností vyzkoušeli zapojování různých světelných obvodů na pořízených elektropanelech,“ uvedl starosta města Pavel Pacal.

Kvůli uzavřeným školám v době nouzového stavu nemohla být uskutečněna například dovednostní soutěž v oblasti elektrotechniky a ručního obrábění kovů a dřeva, omezeny byly i exkurze škol ve firmách. V tomto školním roce školy s uskutečněním všech aktivit počítají.

Ředitelé škol hodnotí projekt velmi dobře. Oceňují rozvoj dovedností i zvýšený zájem o polytechnickou výchovu. Základní školy zajišťují distribuci brožury Vyber si své povolání mezi žáky devátých tříd. Brožura, kterou vydává každoročně město Třebíč, obsahuje komplexní informace a povědomí o pracovních možnostech na Třebíčsku a pomáhá budoucím studentům s rozhodováním.

Všem spolupracujícím firmám patří velké poděkování.

Irini Martakidisová