Nadace ČEZ nadělovala Tisk
Neděle, 31 Březen 2019 15:07

Zahrada dostala nový kabát

Ve středu 27. 3. 2019 byla Azylovému domu pro rodiče s dětmi a ženy Třebíč na Vltavínské ulici předána nová zahrada, na jejímž vzhledu se podílelo několik dárců. Pergolu k odpočinkovému posezení, který zvláště v horkých letních dnech bude jistě příjemným útočištěm před pálivými slunečními paprsky, společně vyhotovila skupina dárců jako paní Alena Čermáková, pan Antonín Vidourek, DNK systém s. r. o. Nadace ŠKODA STROMKY poskytla mix již vzrostlých ovocných stromů – švestku, hrušeň, moruši a jabloň.

Za podpory Nadace ČEZ byly vysázeny túje, habry kolem plotu a upravena zahrada, ovocné stromy bez nároku na odměnu vysázela a přihnojila firma Zahrady Svoboda z Koněšína. Pan Svoboda také ochotně navezl novou zeminu, která byla u nového azylového domu opravdu potřeba.

Všem štědrým dárcům poděkoval Petr Jašek, ředitel Oblastní charity Třebíč: „Jsme rádi, že zahrada bude díky Vám sloužit dětem i jejich rodičům, že altán i stromy poskytnou stín před sluncem, a všichni obyvatelé azylového domu si budou moci zakusit radost z úrody ovocných stromů. Naším cílem bylo ukázat především dětem, co stromy potřebují, aby daly chutné plody. Vaší pomoci si vážíme.“

Marie Paločková