Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 11. ledna
Stíny 11. ledna PDF Tisk Email
Sobota, 11 Leden 2020 09:51

Řidič byl pod vlivem alkoholu

Policisté odhalili ve čtvrtek 9. ledna v Jemnici řidiče, který usedl za volant opilý. Sedmačtyřicetiletý muž jel s vozidlem Škoda Octavia po ulici U Černého mostu, kde ho před desátou hodinou večer zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkouška a naměřili mu hodnotu 1,37 promile alkoholu. Muži zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič z Jihlavska je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Opilého muže policisté zajistili

Ve čtvrtek 9. ledna byli policisté před třetí hodinou odpoledne přivoláni k bytovému domu v Třebíči v části Nové Město, kde dle oznámení přijatého na tísňové lince 158 ohrožoval sebe i okolí opilý muž.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že je muž zraněný a přivolali také zdravotnickou záchrannou službu. U šedesátiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,9 promile alkoholu. Provedeným šetřením policisté zjistili, že opilý muž v bytě ženě vulgárně slovně nadával a poté se pořezal na rukách, čímž si způsobil povrchová zranění. Po ošetření lékařem

 

policisté opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté šetří.

Na svoji dceru muž neplatí výživné

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy pětatřicetiletému muži z Třebíčska, který neplatí výživné na svoji dceru. Na pětiletou dívku má muž měsíčně platit tři tisíce korun. Od předloňského podzimu si ale svoji povinnost neplní a na výživném tak dluží přes čtyřicet tisíc korun. Policisté muži na základě shromážděných důkazů sdělili podezření ze spáchání trestného činu, případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.

 

Jana Kroutilová

Aktualizováno Středa, 15 Leden 2020 10:18