Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 28. listopadu
Stíny 28. listopadu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 28 Listopad 2019 08:56

Opilého muže policisté zajistili

V úterý 26. listopadu byli policisté po osmé hodině večer přivoláni k domu v Moravských Budějovicích, kde svoji partnerku napadl opilý muž. Policisté pětašedesátiletého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,06 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž ženu vulgárně slovně napadal, choval se agresivně a dále vyhrožoval, že skočí pod vlak. Po vyšetření lékařem policisté opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté šetří.

Vloupání do obchodu policisté objasnili

Policisté objasnili případ vloupání do prodejny, ke kterému došlo v obci Častohostice. Ze spáchání trestného činu jsou podezřelí dva mladiství chlapci, po kterých bylo navíc vyhlášeno celostátní pátrání. Ve středu 13. listopadu vnikli v odpoledních hodinách do budovy, kde se dále vloupali do prostor prodejny a odcizili cukrovinky, alkohol a jiné potraviny. Škoda, kterou způsobili, byla vyčíslena na více než tři tisíce korun.

Po přijetí oznámení o vloupání začali policisté ihned případ prověřovat a pátrat po pachateli. Oba podezřelé mladíky dopadli, po obou bylo vyhlášeno celostátní pátrání, neboť utekli každý z nich z jiného zařízení pro mládež, kde mají být oba umístěni. Policistům se podařilo zajistit také část odcizených věcí. Chlapci ve věku patnáct a sedmnáct let byli po provedení nezbytných úkonů předání zástupcům příslušných zařízení pro mládež. Kriminalisté sdělili oběma mladíkům na základě shromážděných důkazů podezření z provinění krádeže spáchané vloupáním, případ dále vyšetřují.

 

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Prosinec 2019 10:13