Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 6. listopadu
Stíny 6. listopadu PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 07:43

Žena řídila auto přes uložený zákaz

Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu čtyřiatřicetileté ženě, která řídila auto, i přes uložený zákaz. Navíc byla řidička ještě pod vlivem drog a je tak podezřelá ze spáchání závažného přestupku. V pondělí 4. listopadu jela žena s vozidlem Kia v Třebíči po ulici Hrotovická, kde ji po páté hodině ráno zastavila policejní hlídka. Řidička nepředložila řidičský průkaz. Dechová zkouška u ní byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl pozitivní na amfetamin, lékařskému vyšetření se žena odmítla bezdůvodně podrobit. Při kontrole policisté dále zjistili, že žena řídit vozidla nesmí, neboť má na základě rozhodnutí městského úřadu uložený zákaz řízení, a to až do jara roku 2021. Řidička je tak podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Vzhledem k tomu, že řídila vozidlo pod vlivem drog, dopustila se tak závažného dopravního přestupku.

Policisté opět hromadně darovali krev

Také v letošním roce zorganizovali třebíčští policisté dvě akce, při kterých hromadně darovali krev a plazmu.

Jedna již proběhla na jaře, druhá se uskutečnila na konci října a stala se v pořadí již sedmou. Do dobročinné akce se tradičně zapojili policisté i občanští zaměstnanci třebíčského územního odboru. Na odběrové středisko transfuzního oddělení třebíčské nemocnice od časných ranních hodin přicházeli policisté obvodních oddělení, dopravního inspektorátu a služby kriminální policie a vyšetřování. Ve čtrnácti případech darovali krev a v šesti plazmu.

 

Poprvé akci s hromadným darováním krve zorganizovali policisté na Třebíčsku na podzim roku 2016. „Většina z těch, kteří se již do akcí zapojili, patří mezi pravidelné dárce krve. Při posledním říjnovém hromadném darování krve dosáhli dva z policistů dokonce hranice osmdesáti odběrů,“ řekl jeden z hlavních organizátorů npor. Libor Matoušek, DiS., vedoucí obvodního oddělení Třebíč s tím, že darovat krev ale přicházejí také policisté, kteří se k tomuto kroku rozhodli poprvé a řady pravidelných dárců tak stále rozšiřují.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Sobota, 09 Listopad 2019 08:37