Stíny 12. dubna Tisk
Pátek, 12 Duben 2019 00:00

Řidička pod vlivem drog

Ve středu 10. dubna zastavili policisté po jedenácté hodině dopoledne v Třebíči vozidlo Škoda Octavia, které jelo ve směru od ulice Velkomeziříčská na ulici Rafaelova. Provedli kontrolu a zjistili, že řidičkou je jednatřicetiletá žena. Dechová zkouška u ní byla negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u řidičky pozitivní na amfetamin a požití drog před jízdou žena i přiznala. Lékařskému vyšetření se odmítla bezdůvodně podrobit a dopustila se tak dalšího přestupku. Policisté jí pokračovat v jízdě zakázali a na místě ženě zadrželi řidičský průkaz. Řidička je podezřelá ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Případ poškození vozidla policisté objasnili

Policisté vypátrali pachatele, který poškodil v Třebíči zaparkované vozidlo. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci pětapadesátiletému muži. V úterý 26. února byl kolem třetí hodiny odpoledne na ulici Křížkovského, kde poškodil zaparkované vozidlo Ford Focus.

Do laku na dveřích vyryl necelý metr dlouhou rýhu a majiteli automobilu tak způsobil škodu přes pět tisíc korun. Po přijetí oznámení o poškození vozidla začali případ prověřovat policisté. Na základě šetření se jim podařilo podezřelého muže vypátrat a dopadnout. Policisté shromáždili důkazy a poté sdělili pětapadesátiletému muži podezření ze spáchání trestného činu. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.

 

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Úterý, 16 Duben 2019 11:37