Stíny 18. března Tisk
Pondělí, 18 Březen 2019 10:06

Srážka letadla s osobním autem
Dnes, v neděli 17. března, přijali policisté před polednem oznámení o střetu přistávajícího letadla s vozidlem. Ke zranění osob nedošlo. Na místo ihned po přijetí oznámení vyjeli policisté, kteří provedli šetření. Zjistili, že pilot letadla přistával na třebíčském letišti a při tomto manévru kolem letadla zachytil o střešní nosič osobního vozidla projíždějícího po komunikaci. Policisté provedenou dechovou zkouškou u pilota požití alkoholu vyloučili. V současné době provádějí další šetření.

Při havárii se zranil motocyklista

V sobotu 16. března jel před devátou hodinou dopoledne šestatřicetiletý muž na motocyklu Triumph ve směru od Přibyslavic na Třebíč. V katastru obce Nová Ves dostal na mokrém povrchu vozovky smyk, který nezvládl, vjel do protisměru a následně havaroval v silničním příkopu.

Při dopravní nehodě se motocyklista zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili. Místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Na motocyklu vznikla předběžně vyčíslená škoda sto tisíc korun. Motocyklista je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

 

Cyklista měl téměř dvě promile alkoholu

Ve čtvrtek 14. března zastavili policisté po čtvrté hodině odpoledne v Jemnici na ulici Znojemská cyklistu, který jel po silnici směrem z centra města. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu, policisté u něho provedli dechovou zkoušku a cyklistovi naměřili hodnotu 1,88 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Čtyřiatřicetiletý cyklista je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté předají k projednání příslušnému správnímu odboru.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Středa, 20 Březen 2019 21:48