Stíny 20. ledna Tisk
Neděle, 20 Leden 2019 00:00

Opilý poškodil zaparkovaná vozidla

 

Ve čtvrtek 17. ledna přijali policisté před jedenáctou hodinou večer na tísňové lince 158 oznámení, že se v Třebíči nachází na ulici Mírová podezřelý muž. Byl zjevně opilý a pohyboval se v těsné blízkosti zaparkovaných vozidel. Na místo vyjela ihned policejní hlídka situaci prověřit. Policisté podezřelého muže v lokalitě vypátrali a zajistili. Provedli šetření a zjistili, že poškodil dvě zaparkovaná vozidla. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,72 promile alkoholu. Sedmadvacetiletý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Místa činu policisté ohledali a zadokumentovali. Na základě šetření zjistili, že došlo k poškození vozidla Škoda Rapid, do kterého bylo opakovaně udeřeno kovovým křídlem brány od vjezdu, a automobil Citroen, který měl ulomené zpětné zrcátko. Škoda, která poškozením vozidel vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než jedenáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu poškození cizí věci a přečinu výtržnictví. Případ policisté prověřují.

 

Opilého zajistili

Ve čtvrtek 17. ledna přijali policisté po páté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení, že se v Moravských Budějovicích pohybuje na ulici Tovačovského sady opilý muž, který se pohybuje po komunikaci a ohrožuje tak svůj život a zdraví i bezpečnost provozu. Na místo ihned vyjela policejní hlídka.

Opilý muž se povaloval po silnici, kde projížděla vozidla. Policisté ho zajistili a odvedli do bezpečného prostoru. Při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu 3,34 promile alkoholu. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Šestadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté šetří.

 

Opilý řidič

Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětačtyřicetiletý muž, který řídil vozidlo opilý. Ve čtvrtek 17. ledna jel v Třebíči s automobilem Škoda Octavia a před pátou hodinou večer ho na ulici Vltavínská zastavila policejní hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,62 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho vykázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Dále zahájili úkony trestního řízení pro spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze spáchání kterého je muž podezřelý. Případ policisté prověřují.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Středa, 23 Leden 2019 09:53