Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 22. června
Stíny 22. června PDF Tisk Email
Sobota, 29 Červen 2019 00:00

Policisté dopadli lupiče z benzínky

Policisté velmi rychle objasnili loupežné přepadení čerpací stanice, ke kterému došlo v Náměšti nad Oslavou. Se zbraní v ruce si dva pachatelé vynutili vydání peněz a z místa utekli. Nebezpečné muže policisté vypátrali a zadrželi, oba jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byli vzati do vazby.

Závažný případ pro policisty začal ve středu 19. června, když přijali po půl čtvrté ráno oznámení o přepadení čerpací stanice v Náměšti nad Oslavou. Pachatelé přistoupili k obsluze, přičemž jeden z nich držel namířenou střelnou zbraň, a požadovali vydání peněz. Překvapená obsluha čerpací stanice jim vydala finanční hotovost v řádu několika tisíc korun. Pachatelé peníze vzali, při odchodu ještě odcizili lahev alkoholu a z místa utekli.

 

Po přijetí oznámení o loupežném přepadení vyjeli okamžitě k čerpací stanici policisté obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou a po nebezpečných, dle přijatého oznámení ozbrojených, pachatelích začali v lokalitě ihned pátrat. Během velmi krátké doby podezřelé muže nalezli, ukrývali se nedaleko místa, kde k přepadení došlo. Policisté oba muže zadrželi a ti skončili s pouty na rukou. Jeden z nich měl u sebe zbraň, kterou policisté zajistili. V blízkosti podezřelých mužů byly také věci, kterých se při loupežném přepadení čerpací stanice zmocnili, rovněž ty policisté zajistili. Zadržení muži byli pod vlivem alkoholu, oba měli přes dvě promile alkoholu. Jedná se o muže ve věku jednatřicet a osmadvacet let, starší z nich je cizinec.

Prověřování závažného případu převzali třebíčští kriminalisté. Místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli šetření. Zbraň, kterou podezřelí muži při přepadení použili, byla maketa střelné zbraně.

Zadržení muži byli umístěni do policejních cel. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání. „Oba muži byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže spáchaného ve spolupachatelství,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Oba obvinění muži byli již v minulosti soudně trestáni.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byli oba vzati do vazby a poté policisté obviněné muže eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Středa, 26 Červen 2019 07:19